آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4329
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ دی, ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  مجلس دادگاه نیست که فرمان اعدام یا رفع حصر صادر کند /سران سه قوه برای حل مساله حصر خدمت رهبری برسند

  آوای شمال/ عابد فتاحی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس با اشاره به حوادث روز گذشته پارلمان و تنش‌های صورت گرفته در زمان نطق علی مطهری درباره حصر خانگی موسوی و کروبی، گفت: به نظر من بهترین و  کم هزینه‌ترین راه حل در این مورد این  است که سران سه قوه جمع شوند و خدمت مقام معظم […]

  آوای شمال/ عابد فتاحی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس با اشاره به حوادث روز گذشته پارلمان و تنش‌های صورت گرفته در زمان نطق علی مطهری درباره حصر خانگی موسوی و کروبی، گفت: به نظر من بهترین و  کم هزینه‌ترین راه حل در این مورد این  است که سران سه قوه جمع شوند و خدمت مقام معظم رهبری بروند، حضرت آقا نیز چشم پوشی کنند و عفو بفرمایند تا این مسئله حل شود .

  وی اظهار داشت: با این هیاهوهایی که هر از گاهی در مجلس راه می افتد، که یکی می‌گوید اعدام کنید، دیگری می‌گوید آزاد کنید درحالیکه نه آزاد کردن درست است نه اعدام کردن باید فکری برای این موضوع کرد. مچلس دادگاه نیست که فرمان آزادی و اعدام صادر کند. اساسا ما حق گفتن چنین حرفهایی را نیز نداریم زیرا این مسائل به قوه قضاییه ربط دارد و در حیطه کار مجلس نیست.
  فتاحی بیان کرد: البته آن چیزی که آقای مطهری گفت و باعث هیاهو در مجلس شد این بود که  از نظر قانون اساسی برخورد با این افراد درست و قانونمند نیست و شورای عالی امنیت ملی نمی تواند آنها را چهارسال نگه دارد و باید به دادگاه و قوه قضاییه واگذار کند.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این هیاهوها فقط ضرر و زیانی برای نظام جمهوری اسلامی است، مسائلی که در پشت تریبون مجلس جمهوری اسلامی رقم خورد هزینه‌هایی است که نظام پرداخت می کند و نباید اینگونه شود، نباید افراد به تریبون مجلس حمله می کردند.

  برچسب ها :

  نظرات