آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 24 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4292
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ دی, ۱۳۹۳ - ۰۵:۳۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  دمپسی: برای تأخیر انداختن در برنامه هسته‌ای ایران آمادگی نظامی داریم

  آوای شمال/ ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در یک مصاحبه تلفنی که روز یکشنبه منتشر شد با تکرار ادعاها درباره برنامه هسته‌ای ایران درباره آمادگی نظامی کشورش برای ایجاد تأخیر در این برنامه هشدار داد. به گزارش خبرگزاری رسمی کویت، آقای دمپسی گفت: «ما توانمندی‌های نظامی‌مان را پابرجا نگاه داشته‌ایم و همچنان […]

  آوای شمال/ ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در یک مصاحبه تلفنی که روز یکشنبه منتشر شد با تکرار ادعاها درباره برنامه هسته‌ای ایران درباره آمادگی نظامی کشورش برای ایجاد تأخیر در این برنامه هشدار داد.

  به گزارش خبرگزاری رسمی کویت، آقای دمپسی گفت: «ما توانمندی‌های نظامی‌مان را پابرجا نگاه داشته‌ایم و همچنان هم آنها را در حالت آمادگی حفظ می‌کنیم تا برنامه هسته‌ای ایران را، در صورتی که از ما خواسته شود، نابود کنیم ـ البته عبارت صحیح این است که بگویم در این برنامه تأخیر ایجاد کنیم.»

  آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای هم‌پیمان آنها تهران را به پیگیری اهداف نظامی در پوشش برنامه هسته‌ای متهم می‌کنند. جمهوری اسلامی ایران همواره این ادعاها را رد و برمصارف صلح‌‌آمیز این برنامه تأکید کرده است. دمپسی که با شبکه خبری فاکس‌نیوز گفت‌وگو می‌کرد در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شد حملات هوایی گروه موسوم به ائتلاف ضد داعش موفق شده است بخش زیادی از تجهیزات گروه تروریستی داعش را نابود کرده و بخش‌هایی از سرزمین‌های تصرف شده را از آنها پس بگیرد.

  آقای دمپسی در اظهارنظری دیگر مدعی شد یکی از مظنونان حملات چند روز گذشته در شهر پاریس پایتخت فرانسه، در یمن آموزش دیده است.

  ژنرال دمپسی که در ویژه برنامه یکشنبه‌های شبکه «فاکس‌نیوز» صحبت می‌کرد، در مورد گروهی که این حملات را انجام داد، گفت: «کاملا روشن است که یکی از آن‌ها در یمن آموزش دیده است.» روز چهارشنبه هفته گذشته گروهی مسلح با حمله به دفتر نشریه «شارلی ابدو» ۱۲ نفر از جمله چندین کاریکاتوریست را به قتل رساندند. تلاش نیروهای امنیتی فرانسه برای یافتن عاملان این حادثه تا روز جمعه، زمانی که دو گروگانگیری مسلحانه همزمان در دو نقطه پاریس رخ داد، ادامه یافت و نهایتا با مرگ عاملان این حادثه پایان یافت.

  رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مورد اقدامات صورت‌گرفته برای مبارزه با گروه‌های تروریستی، گفت: «تلاش می‌کنیم تا با همه توانمندی‌ای که داریم، به فشارها بر این شبکه ادامه دهیم. آن‌ها دارند دیگر گروه‌ها را نیز تحریک می‌کنند که ایدئولوژی افراطی‌تری در پیش گیرند، که همین امر آن‌ها را خطرناک می‌کند.»

  در حالی که انتظار می‌رفت گروه تروریستی «داعش» مسئولیت حملات پاریس را بر عهده بگیرد، این شاخه یمنی القاعده بود که با صدور بیانیه‌ای مدعی شد حملات را مدیریت کرده است. هرچند امروز فیلمی منتشر شد که نشان می‌دهد عامل یکی از گروگانگیری‌ها، چندی قبل با داعش اعلام بیعت کرده است.

  برچسب ها :

  نظرات