آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4227
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۲
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  مرگ دلخراش ۴ زن و کودک بی گناه در یافت آباد تهران

  آوای شمال/ پس از بررسی‌های قضایی و کارشناسان رسمی دادگستری، رئیس سازمان نظام مهندسی تهران، مهندس ناظر، پیمانکار و صاحبان زمینی که گودبرداری غیراصولی در آن فاجعه آفریده است که پدر و پسر هستند مقصر شناخته شدند. این حادثه هولناک ساعت پنج عصر ۱۷ خردادماه سال‌جاری زمانی رخ داد که هفت عضو دو خانواده در […]

  آوای شمال/ پس از بررسی‌های قضایی و کارشناسان رسمی دادگستری، رئیس سازمان نظام مهندسی تهران، مهندس ناظر، پیمانکار و صاحبان زمینی که گودبرداری غیراصولی در آن فاجعه آفریده است که پدر و پسر هستند مقصر شناخته شدند.

  این حادثه هولناک ساعت پنج عصر ۱۷ خردادماه سال‌جاری زمانی رخ داد که هفت عضو دو خانواده در یافت‌آباد تهران در حال استراحت بودند. در این آوار دلخراش چهار زن و کودک به نام‌های فاطمه ۴۷ ساله مادر خانواده و دو دخترش به نام‌های شهلا ۲۶ ساله و فائزه ۱۷ ساله و هیلا ۶ ماهه نوه خانواده زیر آوار گرفتار شدند و جان باختند.

  وقتی ماجرای این آوار مرگبار به بازپرس جمشیدی از شعبه سوم دادسرای امور جنایی مخابره شد تیمی از کارآگاهان همراه بازپرس پای در محل حادثه گذاشتند. بازپرس ویژه قتل در حلقه تماشاچیان دست به تحقیقات زد و در بررسی‌های نخست مشخص شد خانه دو طبقه بر اثر گودبرداری غیراصولی در همسایگی‌اش فرو ریخته است و چهار قربانی که با امدادرسانی مردم از زیر خروارها خاک بیرون کشیده شده بودند در مسیر انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحات جان باخته‌اند.

  در تحقیق از پدر خانواده وی گفت: ظهر دخترم شهلا با نوه‌ام هیلا کوچولو میهمان ما بودند. از آنجا که پسرم و همسرش در طبقه اول خانه‌مان زندگی می‌کنند، عروسم و دخترش به طبقه پایین و به خانه خودشان رفتند ما نیز برای استراحت به اتاق خواب رفتیم. ناگهان با صدای مهیبی از خواب پریدم و دیدم که خانه پر از خاک است و چشم‌هایم جایی را نمی‌بیند و به سختی در ورودی را پیدا کردم و به کوچه دویدم، دیدم خانه‌ام با خاک یکسان شده است.

  آنجا بود که دیدم عروسم و نوه‌ام نیز در کوچه هستند وقتی دیدم همسرم و دو دختر و نوه دیگرم زیر آوار گرفتار شده‌اند از همسایه‌ها کمک خواستم و با کمک آنها تنها پیکرهای بی‌جان همسرم و نیمه جان دخترانم و هیلا کوچولو را از زیر خاک بیرون کشیدیم. مرد سیاهپوش ادامه داد: از آنجا که خانه ما قدیمی بود به همسایه تذکر داده بودم که هنگام گودبرداری مراقب باشد اما وی توجهی نکرد و باعث مرگ عزیزانم شد.

  بنابر این گزارش، از آنجا که تحقیقات قضایی نشان می‌داد در زمان گودبرداری مهندس ناظر باید حضور پیدا می‌کرد و کار تحت نظارت وی انجام می‌شد چون در زمان گودبرداری حضور نداشته و از سوی دیگر بعد از اینکه گودبرداری به پایان رسیده مهندس ناظر با وجود حضور در پای ساختمان مراتب را به سازمان نظام مهندسی اعلام نکرده است و صاحب زمین نیز به خاطر گودبرداری غیراصولی مقصر شناخته شد.

  بازپرس جمشیدی در این قرار مجرمیت رئیس سازمان نظام مهندسی تهران را نیز به خاطر نظارت نداشتن بر عملکرد مهندس ناظر مقصر دانست. بنابر این گزارش، پرونده این آوار مرگبار بزودی پس از صدور کیفرخواست روی میز قاضی دادگاه جزایی عمومی تهران قرار خواهد گرفت و به اتهامات متهمان رسیدگی خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات