آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 14 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4167
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۴
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  کاهش۲۵ درصدی صادرات از گمرکات استان کرمانشاه

  آوای شمال/ محسن مصطفایی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران از خروج بیش از  یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون  دلار کالا از طریق گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور خبرداد و گفت: این رقم  نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۵ درصد کاهش داشته است.  وی افزود: طی […]

  آوای شمال/ محسن مصطفایی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران از خروج بیش از  یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون  دلار کالا از طریق گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور خبرداد و گفت: این رقم  نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۵ درصد کاهش داشته است. 

  وی افزود: طی ۹  ماهه امسال ۷۳۷میلیون و۹۲۲هزار و ۵۴۰دلار کالا با وزن دو میلیون و ۷۶۵هزار و ۷۴۱ تن  از گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویز خان و بازارچه های مرزی پرویزخان، شوشمی و شیخ صالح صادر شده است که نسبت به مدت مشابه  سال گذشته از نظر  ارزش رشد ۴ درصدی  و از نظر وزنی با کاهش ۳ درصدی روبرو بوده است.

  مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: همچنین سایر گمرکات نیز یک میلیارد و ۱۳میلیون و ۷۷۴هزار و ۷۲۳دلار کالا را  با وزن دو میلیون و ۶۰۳ هزار و ۶۳۴ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند که این مقدار نیز نسبت به ۹ ماهه سال گذشته از نظر  ارزش ۳۷ درصد و از نظر وزنی ۲۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

  مصطفایی یادآور شد: در مجموع یک  میلیارد و ۷۵۱ میلیون  و ۶۹۷هزار و ۲۶۳  دلار کالا در ۹ ماهه سالجاری از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشورصادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۵ درصد و ازحیث وزن ۱۲ درصد کاهش داشته است. 

  مدیرکل گمرکات کرمانشاه، عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را مواد پلاستیکی واشیاء ساخته شده از این مواد، محصولات نباتی، محصولات صنایع غذایی، محصولات معدنی و مصنوعات  وحیوانات زنده و محصولات حیوانی  اعلام کرد و گفت: بیشتر کالاهای ذکر شده به کشور عراق صادر می شود.

  وی از صادرات به  ۳۹ کشور دنیا طی ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸ کشور کویت، عمان، جمهوری عربی سوریه، ازبکستان، ایتالیا، مالزی، الجزایر، جمهورD کره، اوکراین ، تیمورشرقی ، بلغارستان، پاکستان، قطر، تاجیکستان، کنیا، قزاقستان، برزیل، سری لانکا به کشورهای هدف کالاهای صادراتی استان اضافه  شده است.

  برچسب ها :

  نظرات