آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ , Monday 23 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 41660
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ دی, ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نماینده ولی فقیه در استان مازندران:

  جریان فتنه باید نابود شود/ اقدام خودجوش مردم در ۹ دی قابل تحسین است

  نماینده ولی فقیه در استان مازندران گفت: تکلیف فتنه گران را امام علی(ع) به خوبی روشن کردند و اعلام کردند که فتنه گران باید نابود شوند.

  آوای شمال/ آیت الله نورالله طبرسی در جمع خبرنگاران در ارتباط با گرامی داشت مراسم ۹ دی در استان مازندران اظهار کرد: حماسه نه دی انقلاب دیگر در ایران اسلامی است.

  وی تصریح کرد: مردم در ۹ دی سال ۱۳۸۸ بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و نیز ولی فقیه حضرت آیت الله خامنه‌ای تجدید بیعت کردند و عهد کردند که پای آرمان‌های به حق اسلام ایستادگی می‌کنند.

  نماینده ولی فقیه در استان مازندران با اشاره به اقداماتی که جریان فتنه در سال ۸۸ بر ضد نظام انجام داده بود، افزود: بر پایی نظام جمعه با وضع نامناسب، آتش زدن مسجد و نیز تجمع خیابانی، سرقت اموال مردم، از بین بردن امکان عمومی، ایجاد آشوب خیابانی و نیز از همه مهمتر ایجاد تفرقه بین مردم از برنامه‌های جریان فتنه برای به چالش کشاندن ایران اسلامی بود.

  وی با اعلام اینکه جریان فتنه با فعالیت هشت ماهه خویش قصد براندازی نظام اسلامی ایران را داشت، افزود: این جریان توسط مستکبران عالم حمایت و هدایت می‌شد و قصد اخلال جدی در کشور داشتند.

  طبرسی در ادامه با اعلام اینکه علی(ع) امیرالمومنین تکلیف فتنه گران را برای کل تاریخ به خوبی مشخص کرد، به این حدیث مشهور این امام همام اشاره می‌کند و بیان می‌دارد:”هرکس شعار تفرقه سر داد او را بکشید حتی اگر زیر عمامه من هم باشد”.

  وی در توضیح این حدیث بیان داشت: یعنی هر کس به نام من علی (ع) و به طرفداری از من هم شعار تفرقه سر داد او را بکشید و بالاتر از این تعبیر نداریم.

  امام جمعه ساری خاطر نشان کرد: مردم مسلمان ایران در ۹ دی سال ۸۸ با اقدام به موقع و اثر گذار جریان فتنه را کنار زده و تاکید کردند که انقلاب اسلامی ایران با زعامت ولایت فقیه مورد وثوق آنها است.

  وی با اعلام اینکه جریان فتنه با برنامه وارد کشور شده بود، تاکید کرد: جریان فتنه اگر در کشور پایدار می‌ماند، کشور در اوضاع نامناسب اقتصادی و سیاسی قرار می گرفت، چه جای اینکه با وجود فتنه کشور دچار خسارت‌های بسیار زیادی شد.

  نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: مردم به صورت خودجوش تصمیم گرفتند که به قائله فتنه در کشور خاتمه دهند و سکوت در برابر فتنه گران را جایز ندانستند و همه تلاش‌های هشت ماهه آنها را به خوبی خنثی کردند.

  برچسب ها :

  نظرات