آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ , Monday 23 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 41645
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ دی, ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  اجرای طرحهای فاضلاب درپنج شهر مازندران

  در شهرهای قائمشهر، آمل، محمودآباد، تنكابن و رامسر طرحهای فاضلاب در حال اجراست.

  آوای شمال/ مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب مازندران گفت: در سایر شهرها از جمله فریدونکنار ، کلاردشت ، نور، رویان، بهشهر ، سرخرود ، زیراب ، پل سفید ، شیر گاه ، بهنمیر ، نکا ، گلوگاه ، نشتارود و عباس آباد و سلمانشهر و کلار اباد طرحهای فاضلاب درمرحله مطالعات قرار دارد.

  افشین عبادی افزود: تصفیه خانه فاضلاب این شهر از مدرن ترین نوع تصفیه خانه با سیستم SBR و در دو مدول با ظرفیت جمع آوری ۷۳ هزار متر مکعب در هر مدول طی شبانه روز است.

  وی با اشاره به نیاز ایجاد ۶۱۸ کیلومتر شبکه فاضلاب در این شهر گفت: تا کنون ۱۰/۵ کیلومتر لوله گذاری انجام شد.

  عبادی ، جمعیت تحت پوشش این طرح را ۳۶۵هزار نفر عنوان و تصریح کرد: تا کنون برای اجرای این طرح ۶میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد.

  مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح فاضلاب در شهر آمل از سال ۹۲ آغاز شد، گفت: در این شهر ۵۱۲ کیلومتر شبکه فاضلاب نیاز است که تا کنون ۱۳ کیلومتر لوله گذاری فاضلاب صورت گرفت.

  وی، ظرفیت این تصفیه خانه را ۷۴ هزار متر مکعب در شبانه روز دانست و افزود: تصفیه خانه این شهر در دو مدول با جمعیت افق ۳۵۴ هزار نفر پیش بینی شده است.

  عبادی، مجموع ظرفیت تصفیه خانه شهر آمل را ۷۴ هزار متر مکعب در شبانه روز عنوان کرد.

  وی، با بیان اینکه در شهر محمودآباد نیز تصفیه خانه ای به ظرفیت ۱۵ هزار متر مکعب در دو مدول طراحی شده، گفت: درحال حاضر از ۱۰۰ کیلومتر طول شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر، ۹ کیلومتر آن انجام شد.

  مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران، جمعیت مقصد این طرح را ۷۰ هزار نفر عنوان کرد وافزود: تا کنون ۶میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای اجرای این طرح هزینه شد.

  عبادی، با بیان اینکه طرح جمع آوری فاضلاب در شهر تنکابن از سال ۸۸ آغاز شد، گفت: از مجموع ۱۲۰ کیلومتر شبکه مورد نیاز، ۱۳ کیلومتر لوله گذاری انجام شد.

  وی، ظرفیت تصفیه خانه این شهر در پایان طرح را ۲۲ هزار متر مکعب در شبانه روز عنوان کرد و افزود: این تصفیه خانه جمعیت۷۶هزار و ۵۰۰ نفر را پوشش می دهد.

  عبادی، با اشاره به اینکه تصفیه خانه تنکابن در دو مدول طراحی شده، اظهار داشت: تا کنون ۱۰ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شد.

  مدیر دفتر اجرایی طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب آبفاشهری مازندران، در خصوص روند اجرایی طرح جمع آوری فاضلاب در شهر رامسر بیان داشت: در حال حاضر طرح مطالعاتی عملیات اجرایی در این شهر به پایان رسیده است.

  وی، ادامه داد: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز ، عملیات اجرایی طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب در دو مدول با ظرفیت جمع آوری و تصفیه ۲۴ هزار متر مکعب فاضلاب طی شبانه روز در شهر رامسر آغاز خواهد گردید .

  مهندس عبادی با بیان اینکه مقرر شد اعتبارات مورد نیاز برای طرحهای فاضلاب در ۵ شهر الویت دار مذکور از محل اعتبارات منابع عمومی و اعتبارات بانک توسعه اسلامی تامین اعتبار خواهد گردید ، گفت: پیگیرهای لازم برای دریافت این اعتبارات از سوی مسئولان و نمایندگان استانی درحال انجام است.

  برچسب ها :

  نظرات