آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ , Sunday 15 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 41580
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  سیدپرویز فتاح:

  اقتصاد کشور فقرآفرین است/ کمیته امداد نمی‌تواند معجزه کند

  رئیس کمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینکه به دلیل اقتصاد ناکارآمد فقر در کشور افزایش یافته است گفت: نباید انتظار داشته باشیم کمیته امداد معجزه‌ کند چرا که ظرفیت امداد محدود است.

  آوای شمال/ سیدپرویز فتاح در نشست صمیمی با دانشجویان نخبه تحت پوشش کمیته امداد استان تهران اظهار داشت: چنانچه انسان با یاد خداوند باشد هیچگاه فقیر نخواهد بود و در واقع فقیر کسی است که با خدا نباشد و غنی کسی است که با خداوند باشد.

  وی تصریح کرد: کمیته امداد با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که دارد صرفا دستگیری مختصری می‌کند و نمی‌تواند تمام مشکلات را صفر تا صد حل کند.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد: مجموعه امداد نمی‌تواند جور مملکت را بکشد و در واقع وزارتخانه‌های مختلف اعم از وزارت علوم و بهداشت و سایر نهادها موظف‌اند از مجموعه امداد حمایت کنند.

  فتاح با تاکید بر اینکه جمعیت تحت پوشش امداد به اندازه جمعیت لبنان است گفت: این افتخار نیست ولی واقعیتی است که باید آن را پذیرفت و تا چرخه اقتصادی کشور و تولید بالا نرود همینطور فقر برای امداد تولید می‌شود.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: بایستی اقتصاد و تولید ثروت بر مبنای عدالت اسلامی باشد و چنانچه این امر محقق شود فقر نیز کاهش خواهد یافت.

  وی با بیان اینکه هم اکنون اقتصاد کشور فقر آفرین است گفت: نباید انتظار داشته باشیم که کمیته امداد معجزه‌ای را انجام دهد چرا که مجموعه امداد با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که دارد می‌تواند گام بردارد.

  فتاح در ادامه این مراسم خطاب به دانشجویان نخبه تصریح کرد: ما انتظار داریم که دانشجویان نخبه به داد امداد برسند و به عنوان مددکار در کنار کمیته امداد قرار بگیرند.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین به آمادگی امداد برای فراهم کردن شرایط ازدواج دانشجویان تحت پوشش امداد اشاره کرد و گفت: ما در این زمینه آمادگی هر نوع همکاری و همراهی را داریم و تدبیرات مناسبی را برای ازدواج دانشجویان اختصاص خواهیم داد.

  وی با اشاره به اینکه تمام برنامه‌های کمیته امداد بر اساس توانمندسازی جامعه هدف است بیان داشت: استقلال اقتصادی و خروج از چرخه حمایتی از مهمترین رویکردهای امداد محسوب می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات