آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ , Thursday 19 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 41564
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  شامل بیانات رهبر انقلاب درباره فتنه

  کتاب «حماسه ۹ دی» رونمایی شد

  کتاب «حماسه ۹ دی» شامل بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره فتنه، روز گذشته طی مراسمی رونمایی شد.

  آوای شمال/ این مراسم با حضور حجت‌الاسلام رئیسی دادستان کل کشور، خوراکیان معاون هماهنگی و رئیس حوزه ریاست مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، مختارپور معاون نشر مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، مومنی شریف رئیس حوزه هنری، فضائلی مدیر انتشارات سروش و جمعی دیگر از پژوهشگران در محل ساختمان دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای برگزار شد.

  در این مراسم علیرضا مختارپور با اشاره به اینکه کتاب «حماسه ۹ دی» یکی از آثار منتشر شده توسط این موسسه فرهنگی در حوزه واکاوی فتنه ۸۸ است، گفت: تعداد آثار منتشر شده در این زمینه آنقدر زیاد است که امروزه می‌شود یک کتاب‌شناسی برای آنها نوشت. در این میان کتاب امروز مروری است بر بیانات رهبر معظم انقلاب از ابتدای سال ۸۸ تا ۹ دی همان سال و در ادامه اشارات ایشان به این ماجرا تا چهارم آذرماه امسال را دربر می‌گیرد. البته در لابه‌لای کتاب به بیان حوادث میان سخنرانی‌های مقام معظم رهبری نیز اشاره دارد.

  وی افزود: درباره فتنه ۸۸ از ابعاد مختلفی می‌توان صحبت کرد؛ نقش رهبری و صیانت ایشان از رأی مردم بخشی از ماجراست که هنوز روی آن کار جدی انجام نشده است؛ در حالی که سبک رفتاری رهبری در این مسئله کاملاً منطبق بر شرع و اخلاق است.

  در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی دادستان کل کشور در سخنانی با اشاره به اینکه «نظام جمهوری اسلامی برگرفته از فقه و مبانی دین مبین اسلام است»، اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی نظامی قدرتمند است که مولفه‌های قدرت در آن در جایگاه اقتدار قرار دارند و به پایبندی به فقه مربوط‌اند. این یعنی اینکه نظام می‌خواهد از طریق اجرا کردن فقه جامعه را هدایت کند، یعنی اینکه دین بر جامعه حکمرانی کند، یعنی اینکه هر چیزی در ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و همچنین زندگی فردی و اجتماعی باید براساس دین و آموزه‌های آن تنظیم شود.

  گفتنی است، انتشارات انقلاب اسلامی بعد از انتشار سه اثر «کالبدشکافی فتنه ۸۸»، «نقشه‌ نقش بر آب» و «شرح ماجرا» در زمینه‌ فتنه‌ ۸۸، این‌بار به مناسبت فرارسیدن سالروز رویداد تاریخی و حماسه‌ساز یوم‌الله ۹ دی‌ماه، کتاب «حماسه‌ ۹ دی» را منتشر کرد.اثر حاضر نیز مشتمل بر بیانات گهربار معظّم‌له است، امّا جهت نگاه این کتاب با سه اثر گذشته متفاوت است. اوّلاً به صورت گذرا به برخی از ریشه‌های اصلی شکل‌گیری فتنه پرداخته است. ثانیاً تا آبان سال ۱۳۹۴ به‌روز شده است. ثالثاً در مورد بیانات مربوط به سال ۸۸ برخی از نکات تاریخی آن دوران و به اصطلاح شأن نزول بیانات را به صورت کوتاه یادآور شده است.

  برچسب ها :

  نظرات