آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ , Thursday 19 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 41527
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دیلی اکسپرس گزارش داد:

  «ولادیمیر پوتین» مرد آهنین و مورد تحسین غربی ها

  یک روزنامه انگلیسی نوشت پوتین که در آغاز سال مایه نفرت بسیاری از غربی‌ها بود،باموضع محکم خود علیه داعش،درپایان سال به قهرمان تبدیل شد.

  آوای شمال/ به نقل از دیلی اکسپرس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در ابتدای سال ۲۰۱۵ به عنوان شخصیتی تبهکار و متهم به دست داشتن در مسموم کردن الکساندر لیتوینکو جاسوس سابق محسوب می شد اما، در پایان ۲۰۱۵، وی به عنوان سیاستمداری معقول محسوب می شود که هدایت ماموریت نابودی داعش را به عهده دارد.

  پوتین سال ۲۰۱۵ را در بحبوحه متشنج ترین روابط با غرب پس از جنگ سرد آغاز کرد. پوتین متهم به حمله به اوکراین، انضمام غیرقانونی کریمه به خاک روسیه، هدف قرار دادن هواپیمای بوئینگ مالزی در آسمان منطقه دونتسک، نقض حریم هوایی انگلیس توسط هواپیماهای نظامی روس و ترورهای سیاسی بود اما، اتفاقی رخ داد که باعث تغییر ۱۸۰ درجه ای نگاه بین المللی به این رئیس سابق ‘کا گ ب’ شد.

  تنها چند ماه موضع گیری این مرد آهنین علیه داعش، تحسین و تمجید بین المللی را برای وی به دنبال داشت.

  پوتین در ماه سپتامبر با آغاز حملات هوایی کشورش علیه داعش در سوریه موافقت کرد و هواپیماهای روسی نیز به سرعت علیه تاسیسات و مراکز آموزشی داعش وارد عمل شدند.

  بمب افکن های پوتین صدها سورتی پرواز داشتند. بیش از ۲ هزار بمب که زیرساخت های داعش را نابود کرد، فرو انداخته شد.

  همزمان با ادامه ماموریت خستگی ناپذیر پوتین برای نابودی داعش، دید مردم به رهبر روسیه به آهستگی شروع به تغییر کرد.

  درواقع، آمریکا دشمن دیرینه روسیه در نوامبر اعلام کرد که پوتین و ‘باراک اوباما’ برای کمک به پایان دادن به جنگ در سوریه، با دوره گذار سیاسی موافقت کردند. اکنون، پوتین مردی است که مورد تحسین غرب است.

  برچسب ها :

  نظرات