آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ , Tuesday 17 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 41479
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ دی, ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  هنرمند پرآوازه موسیقی مازندران:

  گرایش جوانان به سبک‌های جدید موسیقی فقط مختص ایران نیست

  هنرمند پرآوازه موسیقی مازندران با بیان اینکه اندوخته‌های فرهنگ موسیقی سنتی ما سرمایه‌های بزرگی هستند که باید آن را به نسل‌های آینده انتقال دهیم، گفت: گرایش جوانان به سبک‌های جدید موسیقی تنها به ایران برنمی‌گردد و این تغییر در همه کشورها اتفاق افتاده است.

  آوای شمال/ ابوالحسن خشرو صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حدود ۵۰ سال در حوزه موسیقی محلی در حال فعالیت هستم.

  وی با بیان اینکه دل‌بستگی خاصی نسبت به زبان مادری خود دارم، افزود: آرزو دارم موسیقی مازندرانی از پراکندگی نجات پیدا کرده و یک هدف را دنبال کند.

  هنرمند پرآوازه موسیقی مازندران هدف برگزاری کنسرت گروه موسیقی کایر را حفظ و اشاعه موسیقی مازندرانی دانست و بیان کرد: ابتدا هر آنچه که داریم را باید حفظ و ارائه کنیم.

  خشرو با بیان اینکه اندوخته‌های فرهنگ موسیقی سنتی ما سرمایه‌های بزرگی هستند که باید آن را به نسل‌های آینده انتقال دهیم، ادامه داد: گرایش جوانان به سبک‌های جدید موسیقی تنها به ایران برنمی‌گردد و این تغییر در همه کشورها اتفاق افتاده است.

  وی تصریح کرد: کشور انگلستان و مجارستان که از قدمت بالای موسیقی برخوردار است به سمت و سوی موسیقی‌های جدید جاز و پاپ روی آورده است.

  هنرمند پرآوازه موسیقی مازندران با بیان اینکه برخی از موسیقی‌ها اسلام‌ناپذیر هستند، اضافه کرد: بعضی از موسیقی‌ها محکوم به زوال هستند و بعضی‌های دیگر خود به خود باقی می‌مانند.

  خشرو با بیان اینکه هنرمند غم زندگی و مشکلات فراوانی دارد که باید به آنها توجه بیشتری شود، گفت: مشکلات جامعه امروز جلوی عشق به هنر را می‌گیرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات