آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ , Thursday 19 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 41445
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ دی, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  خبرنگاران روزنامه بهار:

  همه اعضای تحریریه روزنامه بهار با هم استعفا کردند/ اخراجی نیستیم

  یکی از روزنامه‌نگاران روزنامه بهار ضمن تأیید صحت استعفای دسته جمعی اعضای تحریریه این روزنامه گفت: اگر نیاز باشد همه افرادی که نامشان در بیانیه آمده است، حاضرند پای این نامه را امضا کرده و انگشت بزنند.

  آوای شمال/ یکی از خبرنگاران روزنامه بهار در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا ضمن تایید خبر استعفای دسته جمعی تحریریه این روزنامه گفت: اگر نیاز باشد همه افرادی که نامشان در بیانیه آمده است حاضرند پای این نامه را امضا و انگشت بزنند.

  وی ادامه داد: از یک زمانی وضع مالی روزنامه در شرایط نامناسبی قرار داشت که مدیر مسئول تصمیم به تعدیل نیروهای روزنامه گرفت و از روز چهارشنبه به طور رسمی چند نفری را از هر سرویس در لیست تعدیل خود قرار داد که اعضای تحریریه در اعتراض به این اقدام از کار در روزنامه استعفا دادند.

  یکی دیگر از خبرنگاران این روزنامه نیز در گفت‌وگو با دانا با بیان این که همه افرادی که اسمشان در بیانه آمده هیچ کدام در محل کار حاضر نشدند گفت: تنها برخی از افراد که کارآموز روزنامه هستند و تعدادشان بیش از دو سه نفر نیست در تحریریه حاضر هستند.

  وی با رد ادعای مدیر مسئول روزنامه بهار مبنی بر عدم اطلاع برخی از این اسامی از استعفای دسته جمعی  اعلام کرد: مدیر مسئول اگر ادعا دارد افراد در تحریریه حاضر هستند عکسی از تحریریه خود با حضور اعضایی که نامشان در این نامه آمده منتشر کند.

  وی با بیان این که قنواتی برای نام بردن از عده ای از روزنامه نگاران از لفظ اخراجی استفاده کرده است گفت این لفظ بار حقوقی دارد و ما می توانیم برای احقاق برخی از حقوق خودمان از آقای قنواتی شکایت کنیم چرا که ما استعفا دادیم و اخراجی در کار نبوده است.

   

   

  همچنین اعضای تحریریه روزنامه بهار در واکنش به تکذیب خبر استعفایشان توسط مدیر مسئول این روزنامه بیانیه‌ای صادر کردند که متن این بیانیه در ذیل می‌آید:

  شکایت از مدیرمسئول را حق خود می‌دانیم

  اینجانبان و امضاکنندگان این بیانیه پیرو اطلاعیه‌ای که امروز ۵ دی‌ماه مبنی بر «اطلاعیه اعضای تحریریه روزنامه بهار» منتشر کردیم یک‌بار دیگر اعلام می‌کنیم که هیچ‌گونه برگشت به کار و یا به‌زعم مدیرمسئول محترم در گفت‌وگوی سراسر کذب با خبرگزاری ایرنا مراجعه‌ای مبنی بر ابراز بی‌اطلاعی از حضور ناممان در اطلاعیه قبلی نداشته‌ایم.

  مدیرمسئول محترم گویا اصرار دارند که دائماً از لفظ اخراج استفاده کنند -که قطعاً فکر عواقب آن را هم کرده‌اند- که اگر این‌گونه است بله ما اخراج شدیم چون حاضر نبودیم شاهد تعدیل همکاران بخش فنی و تحریریه باشیم، اخراج شدیم چون حاضر نبودیم با مدیریتی که به سادگی برای توجیه عملکرد غلط خود و پذیرش اشتباهات و عذرخواهی، متوسل به دروغ می‌شود و ادعای کذب بی‌انضباطی تحریریه و یا درگیری یکی از اعضای تحریریه با یکی از خانم‌های فنی و… را بیان می‌کند همکاری کنیم.

  حالا که اصرار به استفاده از لفظ اخراج برای ما دارید بله ما اخراج شدیم و یقیناً پیگیر حق و حقوقمان و اعاده حیثیت با شکایت در مراجع قضایی خواهیم بود.

  امیر عباس نخعی – سردبیر

  مجتبی فتحی – دبیر گروه سیاسی

  روح‌الله سپندارند – خبرنگار گروه سیاسی

  زهرا رحیمی – خبرنگار گروه سیاسی

  امیر عباس کلهر – خبرنگار گروه سیاسی

  فرشاد اعظمی – خبرنگار گروه سیاسی

  شاهرخ زبردست – دبیر گروه اجتماعی

  فاطمه رجبی – خبرنگار گروه اجتماعی

  مهناز شوقی – دبیر گروه اقتصادی

  سمیه داوری – خبرنگار گروه اقتصادی

  اسماعیل محمدولی – خبرنگار گروه اقتصادی

  مهدی وزیربانی – دبیر گروه هنری

  محمد امیر پور – دبیر گروه ورزشی

  سنا حیدریان – خبرنگار گروه ورزشی

   

  برچسب ها :

  نظرات