آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ , Tuesday 17 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 41414
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ دی, ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  یادداشت سردبیر

  فرجام تنها کرسی حوزه انتخابیه نور و محمودآباد در مجلس دهم چه می شود؟

  با پایان مهلت ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس دهم در حوزه نور و محمودآباد، 23 نفر برای به دست آوردن تنها کرسی مجلس در این حوزه انتخابیه، جدالی نفس گیر دارند.

  آوای شمال/ انتخابات در ایران اسلامی به مثابه کرسی آزاد اندیشی نظام تلقی می شود و فرصتی است تا آحاد مردم در این کارگاه آموزشی، ظرفیت سیاسی و اجتماعی خود را بسنجند.

  تجربه و تمرین حدود ۴۰ ساله انتخابات در ایران نشان داد که در نهایت برنده اصلی این آزمون بزرگ، ملتی بزرگ هستند و با نیم نگاهی به نتایج انتخابات که تأثیر بسزایی در توسعه و اعتلای کشور و همچنین دفاع از اصل نظام و انقلاب دارد اما حضور حداکثری مردم نشان از مقبولیت آن نظام سیاسی دارد.

  انتخابات هفتم اسفندماه امسال از آنجایی بیشتر مورد توجه قرار دارد که به طور همزمان دو انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی یعنی دو نهاد حساس و مهم باید برگزار شود و در شرایط حساس کنونی منطقه و نگاه دنیا به ایران به عنوان کشور تعیین کننده اتفاقات مهم خاورمیانه و حتی جهان، حضور چشمگیر مردم به عنوان اولین گام مهم برای سرنوشت آینده کشور تلقی می شود و گام بعدی انتخاب افرادی که به اصل انقلاب، ولایت فقیه و ارزش های نظام پایبند باشند.

  اما با پایان مهلت ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس دهم در کشور کار بررسی صلاحیت ها از طریق مجاری قانونی آغاز شد و باید منتظر بمانیم تا ببینیم افرادی که تأئید صلاحیت خود را به دست آوردند توانایی ادامه حضور در این عرصه حساس و سرنوشت ساز کشور را دارند یا خیر.

  با توجه به اعلام رحمانی فضلی وزیرکشور، در انتخابات امسال با افزایش دوبرابری کاندیداها برای به دست آوردن صندلی سبز بهارستان مواجه بودیم که نشان از علاقه نخبگان برای حضور در نهاد قانون گذاری کشور دارد.

  اما در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد ۲۳ نفر به عنوان کاندیدا ثبت نام کردند تا به صلاحیت آن ها رسیدگی شود.

  در بین افراد ثبت نام شده چندنام بزرگ به چشم می خورد که از مدت ها قبل و حتی در یادداشت گذشته به حضور آن ها اشاره شد و به نظر می رسد رقابت اصلی بین این افراد است.

  از عبدالوحید فیاضی نماینده کنونی حوزه انتخابیه نور و محمودآباد تا ولی الله فرزانه معاون سابق برنامه ریزی و اشتغال استانداری، عباس یزدانی کاندیدای دوره گذشته از شهرستان محمودآباد، علی اسماعیلی کاندیدای دو دوره گذشته از چمستان، ابراهیم(جواد) اسمعیلی مدیرکل سابق اطلاعات استان گلستان که در یک دوره همراه با احمد ناطق نوری به دور دوم انتخابات را پیدا کرد اما موفق به شکست وی نشد تا چهره های دانشگاهی همچون محسن فلاح و علی سالاریان و برخی چهره های ناآشنا که قرار است در این رقابت حاضر شوند.

  حال باید منتظر لیست نهایی افراد تأئید صلاحیت شده باشیم تا آرایش سیاسی و گرابش های افراد را مورد نقد و بررسی قرار دهیم هرچند که برخی از افراد نام آشنا از چندی پیش گرایش های سیاسی خود را اعلام کردند اما به راستی مردم به دنبال افراد با گرایش سیاسی هستند یا دنبال نماینده ای هستند که بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی به دنبال توسعه و آبادانی منطقه خود است؟

   

  این سوأل تا ۶۲ روز دیگر پاسخ داده می شود…

   

  یادداشت از علی یوسفی

  برچسب ها :

  نظرات