آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4123
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ دی, ۱۳۹۳ - ۰۷:۰۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  سرما به جان غزه افتاده است

  آوای شمال/ موج سرمای شدید در باریکه غزه که در حال حاضر با کمبود مواد سوختی، ویرانه های ناشی از حملات رژیم صهیونیستی و ادامه محاصره روبرو است، جان چهار فلسطینی از جمله سه کودک را گرفت. ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی ‘معا’ خبر داد، یک کودک دو ماهه فلسطینی روز شنبه در مرکز […]

  آوای شمال/ موج سرمای شدید در باریکه غزه که در حال حاضر با کمبود مواد سوختی، ویرانه های ناشی از حملات رژیم صهیونیستی و ادامه محاصره روبرو است، جان چهار فلسطینی از جمله سه کودک را گرفت.

  ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی ‘معا’ خبر داد، یک کودک دو ماهه فلسطینی روز شنبه در مرکز اسکان ‘رشاد الشوا’ در بیت حانون، بر اثر سرما جان باخت.سرما همچنین باعث مرگ ‘احمد سفیان اللحام’ جوان ۲۲ ساله فلسطینی در سواحل خان یونس شد.

  ‘اشرف القدره’ سخنگوی وزارت بهداشت غزه نیز روز شنبه اعلام کرد که دو کودک به نام های ‘عادل ماهراللحام’ (یک ماهه) و ‘رهف ابوعاصی’ (دوماهه) نیر بر اثر شدت سرما در خانه شان در غرب خان یونس جان باختند.

  در حالی سرمای هوا باریکه غزه را فراگرفته که درپی تخریب بسیاری از منازل فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۵۱ روزه غزه، آنها در حال حاضر در خانه هایی نامناسب و فاقد امکانات اولیه زندگی می کنند.

  باریکه غزه و دیگر اراضی فلسطینی از یک هفته قبل در معرض توده هوای سرد و بارندگی های شدید قرارگرفته و این بارندگی ها باعث آب گرفتگی منازل و معابر و بروز مشکلات شدید برای فلسطینیان شده است.

  در همین راستا، تیم های امداد و نجات فلسطین از آغاز بارندگی های اخیر همراه با سرمای شدید در اراضی فلسطینی و به ویژه نوار غزه، ۲۴۳ مورد عملیات امداد و نجات از جمله نجات خانواده های گرفتار در آب گرفتگی، تخلیه آب از منازل و آواربرداری انجام داده اند.  

  برچسب ها :

  نظرات