آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ , Sunday 15 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 41223
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ دی, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  در گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و دی میستورا عنوان شد

  تاکید ایران بر تعیین فهرست گروه‌های تروریستی در سوریه بر مبنای کمیته منبعث از نشست نیویورک

  امیرعبداللهیان با اشاره به لزوم تعیین فهرست گروه‌های تروریستی بدون تقسیم به خوب و بد و بر مبنای کمیته منبعث از نشست نیویورک، بر ضرورت برخورد واقع بینانه در پیگیری همزمان مبارزه با تروریسم و روند سیاسی در سوریه تاکید کرد.

  آوای شمال/ در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان و «استفان دی میستورا» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، آخرین تحولات و وضعیت گفت‌وگوهای بین‌المللی سوریه مورد بررسی قرار گرفت.

  در این تماس، امیرعبداللهیان ضمن اشاره به لزوم تعیین فهرست گروه‌های تروریستی بدون تقسیم تروریسم به خوب و بد و بر مبنای کمیته فرعی منبعث از نشست نیویورک، بر ضرورت برخورد واقع بینانه جامعه بین‌المللی در پیگیری همزمان مبارزه با تروریسم و روند سیاسی در سوریه تاکید کرد.

  معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه گفت: بحران سوریه صرفاً در گرو احترام به حاکمیت، استقلال، وحدت ملی و تمامیت ارضی سوریه، احترام به اراده مردم سوریه بر مبنای گفت‌وگوهای طرف‌های سوری بین معارضه معتقد به راهکار سیاسی و حکومت است و از این رو جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد گفت‌وگوهای ملی باید با محوریت سازمان ملل متحد باشد.

  دی میستورا از حضور و نقش سازنده و موثر ایران در نشست‌های وین و نیویورک در مورد سوریه تشکر کرد و اظهار داشت: نسبت به ابتکار سازمان ملل برای گردهم آوری و توافق کشورهای تاثیرگذار بر روند سیاسی خوش بین است.

  نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه افزود: احترام به نظر مردم سوریه و حفظ تمامیت و یکپارچگی سرزمین این کشور جزو اصول و مبانی سازمان ملل می‌باشد و با توجه به مشارکت تمامی کشورهای موثر در سوریه در نشست‌های اخیر در وین و نیویورک، اظهار امیدواری کرد تا گفت‌وگوهای سوری ـ سوری تا پایان ماه میلادی جاری برگزار شود.

  قرار است نماینده ویژه دبیرکل قبل از این نشست به منطقه و از جمله تهران سفر کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات