آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ , Thursday 19 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 40890
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آذر, ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  دوازدهمین نمایشگاه کتاب مازندران در ایستگاه بین‌الملل

  جاودانی: نمایشگاه کتاب، فصل مشترک افراد با همه سلایق است

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب، فصل مشترک افراد با همه سلایق است، گفت: همه اقشار اشتراک نظر دارند که کتاب بهترین یار برای انسان است.

  آوای شمال/ احد جاودانی امشب در بازدید از دوازدهمین نمایشگاه سراسری و بین‌المللی کتاب مازندران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: رسانه‌ها همکاری خوبی با ما دارند و تاکنون هر برنامه‌ای که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزاری شد و همچنین سایر رویدادهای استان، رسانه‌ها علاقه‌مندی نشان دادند ضمن اینکه پوشش اخبار نمایشگاه کتاب هم از سوی رسانه‌ها به خوبی انجام شده است.

  وی با بیان اینکه با توجه به سرمای هوا و همچنین دور بودن محل برگزاری نمایشگاه کتاب از مرکز شهر، استقبال خوبی از سوی مردم صورت گرفت و این مسئله را مدیون رسانه‌ها هستیم، افزود: ساماندهی خبرنگاران در مازندران، موضوع مهمی است و از تصمیم خانه مطبوعات استان در این زمینه حمایت می‌شود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه باید بپذیریم تعداد زیادی از کسانی که به عنوان خبرنگار در لیست خانه مطبوعات قرار گرفته‌اند وجود خارجی ندارند، گفت: تعداد رسانه‌های استان و خبرنگاران نشریات مکتوب و مجازی نشان می‌دهد که چه تعداد خبرنگار در استان مشغول فعالیت هستند.

  این مسئول با بیان اینکه ورود به عرصه فعالیت‌های رسانه‌ای برای همه افراد راحت شده است، تصریح کرد: اگرچه که نسبت به علاقه افراد به حوزه رسانه، خرسند هستیم اما باید در نظر بگیریم خبرنگاری حرفه سختی است و نیازمند مجاهدت و ایثار است و افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند باید مورد توجه قرار گیرند.

  جاودانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کتاب، بنیان شکل‌گیری تمدن است و مجموعه دانایی بشر، خود را در قالب کتاب نشان می‌دهد، ادامه داد: هر اندازه جوامع بیشتر به کتاب توجه کنند به همان اندازه از رفاه بیشتری برخوردار هستند.

  وی با بیان اینکه جوامعی که از کتاب فاصله دارند در تعاملات اجتماعی، ناموفق بوده و در تناسبات سیاسی هم عقب‌افتاده هستند، خاطرنشان کرد: کتاب، افراد را در جریان روند زندگی بهتر، قرار می‌دهد و با توجه به اثرگذاری کتاب در شکل‌گیری جوامع، به دنبال آن هستیم کتاب را به خانه‌های مردم ببریم.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه هدف از برگزاری نمایشگاه کتاب، بردن این عنصر حیاتی به خانه‌های مردم است، اظهار کرد: با توجه به گذشته فرهنگی مازندران، این استان هنوز از نداشتن فضای مفید فرهنگی در مرکز استان رنج می‌برد.

  این مسئول با بیان اینکه ناشران خارجی هم از حضور در نمایشگاه کتاب مازندران استقبال کردند و ۲۵ ناشر از ۱۲ کشور در این نمایشگاه حضور یافتند، افزود: مقرر شد سال آینده تعداد غرفه‌ها و ناشران خارجی نمایشگاه کتاب را افزایش یابد.

  جاودانی در پایان با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب، فصل مشترک افراد با همه سلایق است، گفت: همه اقشار اشتراک نظر دارند که کتاب بهترین یار برای انسان است و در برگزاری این نمایشگاه از ناحیه همه گروه‌ها و دستگاه‌ها، مشارکت خوبی شاهد بودیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات