آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ , Sunday 15 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 40888
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آذر, ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  امام جمعه ساری:

  سکوت سازمان ملل در برابر جنایت نیجریه نشان از دستاویز بودن آن دارد

  امام جمعه ساری با انتقاد از عدم واکنش سازمان ملل درباره جنایت مردم نیجریه، گفت: چرا سازمان ملل که دایه‌دار دفاع از حقوق بشر است، در این ارتباط حرفی نزد، عدم واکنش سازمان ملل نشان از دستاویز بودن سازمان ملل است.

  آوای شمال/ آیت‌الله نورالله طبرسی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به توجه اسلام به اقتصاد، اظهار کرد: بدون توجه به مسائل اقتصادی امکان زندگی برای بشر وجود ندارد، ائمه اطهار نیز بر ضرورت توجه به میانه‌روی در مسائل اقتصادی تأکید داشتند.

  وی تصریح کرد: امنیت غذایی و امنیت اجتماعی امری ضروری است و پیامبر (ص) می‌فرمودند کسی که معاش نداشته باشد معاد ندارد، ائمه (ع) همه تلاش خویش را برای مبارزه با فقر به‌کار می‌گرفتند.

  نماینده ولی‌فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: اقتصاد اسلام دارای چارچوب است، اقتصاد در اسلام ابزار است ولی آرمان نیست، تفاوت اقتصادی اسلامی و مادی این است که اقتصاد در خدمت انسان بوده و شأن انسان بالاتر از این است که خودش را به دلار و ریال بفروشد.

  امام جمعه ساری با اشاره به برگزاری مناسب عزاداری سالار شهیدان در استان توسط مردم علوی‌تبار و ولایت‌مدار مازندران، گفت: این سعی و تلاش ریشه در فرهنگ مناسب مردم استان دارد و با وجود وضعیت نامناسب اقتصادی، مردم در اطعام‌دهی برای مراسم عزاداری امام حسین (ع) کم نگذاشتند.

  طبرسی با اشاره به بازدیدی که از حسینیه ساروی‌ها در مشهد مقدس داشت، اضافه کرد: حضور ۲۲ هزار مازندرانی زیر پوشش هیئت‌های مختلف برای پابوسی امام رضا (ع) افتخار بزرگی دیگر برای این استان است.

  وی با اعلام اینکه مازندرانی‎ها برای حضور در مشهد مقدس و عزاداری دهه آخر صفر دچار مشکل هستند، یادآور شد: برای رفع این مشکل طرح احداث زائرسرای مازندرانی‌ها نیز در دستور کار قرار گرفت که نیاز است همه مردم استان با همت و تلاش نسبت به تکمیل این پروژه اقدام کنند.

  نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه مردم مازندران در بازسازی سوسنگرد نشان دادند که در کارهای عمرانی و عام‌المنفعه در کنار همدیگر قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: برای تکمیل این زائرسرا نیز قرار است ستادی در همین زمینه تشکیل شود.

  امام جمعه ساری درباره ضرورت توجه به وحدت حوزه و دانشگاه نیز بیان کرد: منافقین در این روز شهید مفتح را در دانشگاه به شهادت رساندند و این روز به‌نام روز وحدت حوزه و دانشگاه نام‌گذاری شد.

  طبرسی افزود: وحدت در اسلام استراتژِیک است، پیامبر (ص) زمینه ایجاد وحدت را در بین انسان‌ها ایجاد کرد، وحدت‌های امت با وحدت خواص متفاوت است اما حوزه و دانشگاه به‌عنوان دو نیروی تصمیم‌گیرنده و تصمیم‌ساز، اگر در کنار هم قرار گیرند، کشور به پیشرفت‌های زیادی دست می‌یابد.

  وی تأکید کرد: در حال حاضر دانشگاه و حوزه باید با هم تعامل داشته باشند، در کنار همدیگر نسبت به ریشه‌کن کردن ظلم و ستم اقدام کنند.

  نماینده ولی‌فقیه در مازندران یادآور شد: نباید اجازه داد دشمن دانشگاه را سنگر قرار دهد و بر ضد ملت و رهبری کند، برای جلوگیری از نفوذ دشمن نیاز است که دانشگاه و حوزه با همدیگر متحد باشند.

  امام جمعه ساری با اشاره به ظهور و بروز داعش در جهان، گفت: داعش دست‌ساخته استعمار و استکبار است و امروز داعش دامن کسانی را گرفت که خودشان آن را ایجاد کردند.

  طبرسی با اشاره به بسته شدن پرونده هسته‌ای ایران در سازمان ملل، ادامه داد: این اقدام بسیار مناسب بود و باید منتظر ماند تا تحریم‎ها نیز لغو شود.

  وی با اشاره به جنایتی که در منا و نیجریه انجام شد، افزود: مسلمانان امسال چالش جدی در منا و نیجریه داشتند، به شهادت رساندن مسلمانان توسط ارتش نیجریه به ضرر دولت نیجریه تمام می‌شود.

  نماینده ولی‌فقیه در مازندران با انتقاد از عدم واکنش سازمان ملل درباره جنایت مردم نیجریه، یادآور شد: چرا سازمان ملل که دایه‌دار دفاع از حقوق بشر است، در این ارتباط حرفی نزد، عدم واکنش سازمان ملل نشان از دستاویز بودن سازمان ملل است.

  امام جمعه ساری تأکید کرد: دنیا نسبت به ظلم و ستمی که آمریکا به جهانیان می‌کند، آگاه است و پرونده این مستکبر در بین انسان‌های آزاده جهان سیاه است.

   

  برچسب ها :

  نظرات