آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ , Monday 23 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 40560
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آذر, ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه محمودآباد:

  وقف در زمینه اشتغال و ازدواج جوانان دغدغه جامعه اسلامی است/لزوم تغییر نگرش در نیات وقف

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام مصطفی سیفی کناری به‌عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان با گرامیداشت هفته وقف اظهار کرد: وقف یکی از افتخارات فرهنگ ناب اسلامی و یکی از روش‌های موثر اعتقادی و فرهنگی برای جبران نارسایی‌های جامعه است. وی افزود: وقف به‌عنوان روشی اثربخش در حوزه‌های مختلف نیازمندی‌های جامعه محسوب می‌شود […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام مصطفی سیفی کناری به‌عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان با گرامیداشت هفته وقف اظهار کرد: وقف یکی از افتخارات فرهنگ ناب اسلامی و یکی از روش‌های موثر اعتقادی و فرهنگی برای جبران نارسایی‌های جامعه است.

  وی افزود: وقف به‌عنوان روشی اثربخش در حوزه‌های مختلف نیازمندی‌های جامعه محسوب می‌شود و بر همین اساس ضروری است افکار و اندیشه‌ها در زمینه وقف به سمت نیازمندی‌ها هدایت شوند.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه محمودآباد با بیان اینکه رویکرد جدید در حوزه وقف در دستور کار قرار دارد، بیان داشت: جامعه باید نیازهای امروز را بشناسد تا در همین زمینه وقف انجام دهد، گرچه موقوفات گذشتگان آثار و برکات زیادی را به دنبال دارد و در مازندران ۷۰ درصد موقوفات مربوط به عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) است.

  سیفی کناری خاطرنشان کرد: در کنار وقف‌های حوزه عزاداری آل الله باید در جهت وقف‌های حوزه ترویج مذهب تشییع و برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و رشد سطع علمی و دینی جامعه گام برداریم.

  وی ایجاد اشتغال و تأمین هزینه ازدواج جوانان را یکی از موضوعات مهم در جامعه اسلامی دانست و گفت: در این زمینه هم باید نیت واقفان را سوق دهیم تا دغدغه جامعه اسلامی در زمینه آسیب‌های اجتمعای کمتر شود.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه محمودآباد در ادامه به شرایط موقوفات در شهرستان اشاره کرد و افزود: محمودآباد حدود ۶ هزار رقبه موقوفات دارد که بیشتر این موقوفات اراضی شهرستان است که نیت آن‌ها هزینه برای ایام محرم است.

  سیفی کناری اظهار کرد: وظیفه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان حفظ و نگهداری موقوفات شهرستان است که در همین راستا موضوع دریافت سند مالکیت برای موقوفات شهرستان در دستور کار قرار دارد که در سال ۹۴ این اداره موفق به دریافت ۶ سند موقوفه برای ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار دارای ۱۵۰۰ رقبه شد.

  وی در پایان با تقدیر از اهتمام اداره ثبت اسناد و املاک محمودآباد گفت: این سند در سال ۹۴ در مازندران بی‌نظیر بود که حاصل همکاری ارزنده اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان با اداره اوقاف و امور خیریه محمودآباد است.

  برچسب ها :

  نظرات