آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ , Wednesday 18 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 40558
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آذر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  جلوگیری از توسعه علم و پژوهش در کشور خیانت به آیندگان و ضربه به عزم و اراده ملی است

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تسلیت شهادت امام رضا(ع) و گرامیداشت هفته وقف گفت: وقف صدقه جاریه انسان‌های خیراندیش در حوزه ایثار و گذشت است و همدردی انسان‌های پاک طینت در آیین حیات‌بخش اسلام بسیار توصیه شده است. وی با توصیه همگان به انجام این عمل ماندگار […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تسلیت شهادت امام رضا(ع) و گرامیداشت هفته وقف گفت: وقف صدقه جاریه انسان‌های خیراندیش در حوزه ایثار و گذشت است و همدردی انسان‌های پاک طینت در آیین حیات‌بخش اسلام بسیار توصیه شده است.

  وی با توصیه همگان به انجام این عمل ماندگار افزود: برای جاودانگی و ماندن همیشگی به این سنت ماندنی و اثربخش جامه عمل بپوشانیم.

  امام جمعه محمودآباد در ادامه با یادآوری روز پژوهش اظهار کرد: سرعت پیشرفت‌های علمی و توسعه‌ای در جوامع دنیا به فاکتورهای مختلفی نیازمند است که بارزترین و موثرترین فاکتور به طور قطع پژوهش و تحقیق است و سرعت غیرقابل وصف دنیا در کشف نظریه‌ها، اختراعات و ابداعات  و به استخدم درآوردن مسائل جدید به حوزه پژوهش ارتباط دارد.

  موسوی خاطرنشان کرد: کشورمان نیز پس از سال‌ها عقب‌ماندگی و پس‌رفت به برکت استقرار انقلاب اسلامی با رویکردی جدید به حوزه پژوهش پرداخته است و با استفاده از ظرفیت عظیم توانمندی‌های بی‌شمار نیروی انسانی متعهد و همچنین رهبری عالمانه مقام معظم رهبری توانسته به سرعت چشمگیری از توسعه برسد که عالمان دنیا را حیرت زده کند.

  وی با تأکید بر استمرار ایت توسعه و رسالت بزرگ در کشور بیان داشت: هرگونه توقف و خدای‌ نکرده پس‌رفت،ضربه به اراده و عزم ملی و خیانت به سرنوشت آیندگان کشور و ملت است و از این رو مدیران حوزه‌های مختلف باید با اهتمام کامل و حمایت واقعی از حوزه پژوهش و تحقیق و نیروهای خلاق و پژوهشگر نسبت به رسالت خود در اعتلای کشور گام بردارند.

  امام جمعه محمودآباد در خطبه‌های دوم به موضوع شیطنت‌های ترکیه اشاره کرد و افزود: اشتباه راهبردی ترکیه در موضوع سوریه امروز عواقبش دامن‌گیر تمام منطقه شده است و دودش به چشم مردم منطقه و سوریه رفت و هزاران نفر را به کام مرگ کشاند و میلیون‌ها نفر را آواره کرد.

  موسوی ادامه داد: این مسئله باید درس عبرتی برای ترکیه باشد تا دست به اشتباه استراتژیک دیگری نزند اما متأسفانه شاهد حضور نیروهای مسلح ترکیه در خاک عراق هستیم که باید هرچه سریع‌تر از عراق خارج شوند و در غیراین‌صورت با مقاومت همراه با خشم مردم عراق روبرو می‌شوند.

  وی به اظهارنظر غیرمسئولانه نخست وزیر ترکیه در خصوص ایران اشاره و تصریح کرد: نخست وزیر ترکیه سخنی گنده‌تر از دهان خود و اربابانش بر زبان آورد اما بداند که رویای دولت عثمانی هیچگاه تعبیر نمی‌شود و تجربه هشت ساله مقاومت ملت ایران در مقابل همسایه قدرتمندش یعنی عراق، تجربه‌ای تلخ و عبرت‌آموز برای شما باشد و به جای خوش رقصی برای اربابان خود، به اتحاد منطقه کمک کنید.

  امام جمعه محمودآباد در پایان با اشاره به گزارش آمانو در موضع هسته‌ای ایران اظهار کرد: گزارش آمانو در موضوع برجام یک گزارش سیاه و سفید تکراری و همراه با شیطنت همیشگی بود اما امیدواریم شورای حکام در یک تصمیم منطقی این مسئله را برای همیشه خاتمه دهند.

  برچسب ها :

  نظرات