آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ , Friday 6 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4051
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی در جهت همگرایی اصولگرایان دریغ نمی‌کند

  آوای شمال/ ششمین کنگره جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی یازدهم دی ماه برگزار و پس از جمع بندی نظرات اعضا و کمیته‌های این جمعیت، بیانیه پایانی کنگره نهایی و منتشر شد. مشروح این بیانیه به شرح زیر است: جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در آستانه سومین دهه فعالیت خود و در این مقطع حساس از عمر پربرکت […]

  آوای شمال/ ششمین کنگره جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی یازدهم دی ماه برگزار و پس از جمع بندی نظرات اعضا و کمیته‌های این جمعیت، بیانیه پایانی کنگره نهایی و منتشر شد.

  مشروح این بیانیه به شرح زیر است:

  جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در آستانه سومین دهه فعالیت خود و در این مقطع حساس از عمر پربرکت نظام اسلامی ضمن تشکر از میهمانان و هواداران و شرکت کنندگان در ششمین کنگره سراسری خود لازم میداند نکاتی را خدمت امت شهید پرور و مسولان نظام اسلامی یادآوری نماید.

  وضعیت فعلی نظام

  با گذشت ۳۶ سال از تأسیس جمهوری اسلامی ایران به عنوان شجره طیبه‌ای که امام راحل(قدس سره) در دل‌های ملت ایران عزیز کاشت امروز به درختی تنومند تبدیل شده و طوفان‌های متعدد در طول این سال‌ها نه تنها آن را تضعیف نکرده بلکه ریشه‌ها و شاخه‌های آن را پر صلابت و مستحکم‌تر از قبل کرده است. در این سال‌ها هرچند ریزش افراد ضعیف‌النفس و خسته باعث تأسف امت همیشه در صحنه بوده اما رویش‌های متعدد و پرشمار از جوانان نخبه و بصیر ملت سلحشور ایران را به استقامت در این راه نورانی تا اتصال انقلاب امام خمینی(ره) به انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) امیدوارتر ساخته است.

  این دستاوردها و پیروزی‌ها با تدابیر حکیمانه حضرت امام خمینی(قدس سره) وحضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی)حاصل شده و امت در عمل نشان داده پیروی از امام و ایستادگی در خط ولایت‌فقیه چقدر برای کشور برکت و منفعت دارد و توانسته تلاش‌های مستمر دشمنان اسلام را در آسیب‌رساندن به نظام اسلامی خنثی سازد بر همین اساس جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن سپاس از الطاف لایزل الهی به ایران اسلامی به ویژه اصل ولایت‌فقیه و مصداق آن در عصر حاضر همه گروه‌های سیاسی و دلسوزان ایران اسلامی را به اطاعت محض از اوامر و رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب فرا می‌خواند.

  عمکرد ۱۹ساله جمعیت

  جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در طول ۱۹ سال فعالیت خود همواره در عرصه سیاست‌ورزی در نظام جمهوری اسلامی را عمل به تکلیف شرعی تلقی کرده و تلاش داشته عمکرد خود را در راستای تقویت مبانی نظام اسلامی اجرای منویات ولایت‌فقیه و وحدت همه نیروهای انقلاب پشت سر رهبر معظم انقلاب قرار دهد و انشاالله در ادامه فعالیت خود همین رویه را به عنوان رکن اساسنامه خود ادامه خواهد داد.

  باتوجه به انتخابات پیش‌روی مجلس، لازم است عناصری از گفتمان اصولگرایی در عرصه رقابت‌های انتخاباتی حضور یابند که بیشترین قرابت را با گفتمان انقلاب اسلامی داشته باشند و در عین توجه به ارزش‌ها از کارامدی لازم برخوردار باشند. در این مسیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی در جهت همگرایی اصولگرایان دریغ نخواهد کرد و حتی برای رسیدن به یک فهرست واحد از عناصر کارامد و معتقد به گفتمان انقلاب، حاضر است هیچ فردی از اعضای جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در فهرست اصولگرایان حضور نداشته باشند.

  شرایط سیاسی کشور

  نظام اسلامی در مقطع زمانی کنونی در پیچ تاریخی قرار گرفته است؛ هر چند با تدابیر حکیمانه رهبری و همت ملت فداکار ایران پایه‌ها و رویش‌های جمهوری اسلامی خونساتر از هر زمان دیگری است اما نباید از حیله‌های شیطانی دشمنان اسلام غافل ماند و طرح‌ها و برنامه‌های آن‌ها برای ضربه زدن به اسلام عزیز و نظام اسلامی را دست‌کم گرفت امروز استکبار جهانی همه تلاش خود را به کار بسته تا جمهوری اسلامی را به اطاعت از خود فراخواند وبه ملت‌های تحت ستم نشان دهد ایران اسلامی نیز تحت فشارهای اقتصادی و سیاسی به زانو در آمده است بر همین اساس تأکید به پایداری و ایستادگی به آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگری ضرورت یافته است امروز هر اقدامی در جهت تضعیف روحیه ملت نجیب ایران و کاهش سرمایه اجتماعی خیانت به کشور و نظام اسلامی و هر اقدامی برای نشان دادن قدرت واقعی ایران اسلامی و مأیوس کردن دشمن از تشدید فشارها وظیفه و فریظه دینی و انقلابی است.

  با این حال دشمن مستکبر باید بداند ملت ایران روحیه حسینی دارد و تا رسیدن به آرمان‌های خود آماده است تا با شعار هیهات من‌الذله  تا هر سختی را به جان بخرد.

  جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از قوای سه گانه انتظار دارد به پاس پایداری و ایستادگی ملت نجیب ایران همه همت خود را صرف خدمت‌رسانی به عموم مردم و به‌خصوص کاهش مشکلات و فشارهای اقتصادی نمایند و هیچ فرصتی را دراین راه از دست ندهند امروز سستی و بی‌انگیزه و بی‌برنامه بودن از هیچ یک از مسولان کشور قابل‌قبول نیست و پیش‌کشیدن بحث‌های انحرافی و تنش‌زا جفا در حق نظام اسلامی  است.

  فتنه ۸۸

  با گذشت بیش از ۵ سال از عملیات رزیلانه براندازی که در جریان انتخابات سال ۸۸ اجرا شد هنوز هم برخی بقایای این حرکت شیطانی  از قیام عظیم ۹دی عبرت نگرفته اند. جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی صراحتا اعلام میکند آنچه در سال ۱۳۸۸ اتفاق افتاد یک عملیات براندازی با حمایت مستقیم استکبار جهانی صهیونیسم بین الملل و وهابیت کثیف بود و اینکه نظام اسلامی این حرکت را نه کودتا بلکه فتنه میخواند فقط از سر رحمت وبزرگواری است. اگر نظام اسلامی مجازات سران فتنه را به تاخیر انداخته این بزرگواری نباید حامیان وبانیان فتنه را به اشتباه اندازد. وشایسته این سران فتنه اشد مجازات است.

  جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به آن دسته از فعالان سیاسی ورسانه ای که تا پیش از این با رسانه های دشمن همکاری وهم نوایی می کرده اند قویا اخطار میدهد ، در شرایطی که ملت مظلوم ایران با تمام توان فشارهای دشمن را تحمل میکنند همکاری و همنوایی با دشمن به هیچ وجه قابل قبول نیست و قوه قضایئه باید با قدرت وارد میدان شده وخائنان را به سزای اعمال پلید خود برسانند.

  بیداری اسلامی وفتنه مذهبی

  در ماه‌های اخیر استکبار جهانی با همکاری شیوخ فاسد منطقه برای مهار بیداری اسلامی بر طبل اختلافات مذهبی و قومی می‌کوبد و با تسلیح اوباش و جانیان مزدور تلاش داشته است تا هم جبهه ضد صهیونیستی را تضعیف کند و هم تصویری خشن و بی‌منطق از اسلام ارائه نماید.

  جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به همه مدافعان حرمین اهل بیت علیهم‌السلام در عراق و در سوریه به‌ویژه سردار “قاسم سلیمانی” درود می‌فرستد و از خداوند متعال اجر مضاعف دنیوی و اخروی برای ایشان مسالت دارد با وجودی که دست اختلاف‌افکن دشمنان اسلام به‌ویژه روباه پیر انگلیس در این مسلمان‌کشی و شیعه‌کشی کاملا هویدا است اما باز هم برخی جاهلان به فعالیت‌های تحریک‌کننده و تفرقه‌افکن میان مذاهب اسلامی ادامه می‌دهند.

  جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن دعوت همه مسلمانان به بصیرت و روشن‌بینی در این فتنه مذهبی از مسولان اطلاعاتی و قضایی می‌خواهد کسانی که سهوی یا عمدی براین آتش می‌دمند را محاکمه و مجازات نماید. بدون تردید شیوخ فاسد عرب که در این سال‌ها با تزریق پول و اسلحه به مزدوران وهابی به این جنگ خونین فرقه‌ای دامن می‌زنند و توجه‌ها و همت‌ها را از آزادی قدس و جنایات رژیم صهیونیستی منحرف کرده‌اند دیر یا زود سزای این همه خیانت و جنایت را خواهند دید. چه دور‌اندیشانه گفت امام راحل که اگر ما از صدام بگذریم و اگر از جنایت‌های آمریکا بگذریم از جنایت‌های آل‌سعود نخواهیم گذشت. از سوی دیگر برخورد دوگانه مدعیان دموکراسی با حقوق بشر با درخواست‌های مردمی در کشورهای منطقه در سوریه، مصر، یمن و بحرین البته بیش از پیش نقاب از چهره مزدوران استکبار جهانی برداشته و این منافقان دروغگو را که حقوق بشر ابزاری برای اعمال فشار بر دولت‌های مستقل و مردمی کرده‌اند رسوا ساخته است. باشد تا کسانی که هنوز هم غرب و ارزش‌های غربی را به عنوان مدینه فاضله تلقی می‌کنند و به دیگران می‌نمایانند از خواب غفلت بیدار و با واقعیت‌ها آشنا شوند.

  مذاکرات هسته‌ای و اقتصادی مقاومتی

  دستاوردهای هسته‌ای یکی ازمصادیقی است که دانشمندان جوان ایرانی با همت و تلاش و تعصب دینی و ملی ایران اسلامی را صاحب یکی از فناوری‌های مهم، راهبردی و تحریم شده کرده‌اند و اعضا مستکبران عالم را در این بازار راهبردی شکسته‌اند.

  ایستادگی و پیروزی در این جبهه مسیر پیشرفت دانش بنیادی برای ایران اسلامی را هموار خواهد کرد و خدای ناکرده ضعف و تعلل و سازش در برابر دستاوردهای این جهاد علمی این مسیر را تا مدت‌ها مسدود خواهد کرد بر همین اساس از تیم مذاکره هسته‌ای انتظار می‌رود تحت هیچ شرایطی دستاوردهای علمی وفناوری کشور را معامله نکنند و از حقوق مسلم ملی زره‌ای عقب‌نشینی نکنند استکبار جهانی نیک میداند که نرمش قهرمانانه ایران اسلامی نه از روی ضعف یا تاثیر تحریم‌های به اصطلاح فلج‌کننده بوده است و صرفا برای روحیه بخشی به جیره‌خواران منطقه‌ای خود وانمود می‌کند تحریم‌ها موثر بوده‌اند با این حال برخی رفتارها و گفتارها در داخل کشور که دستاوردهای هسته‌ای را کم ارزش وتحریم‌های ظالمانه را موثر وانمود می‌کنند هم راستای و همنوایی با دشمن است و جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به این قلیل ناآگاهان یادآوری می‌کند تا با ملت مقاوم ایران هم‌صدا و هم‌نوا شوند نه با دشمنان این آب وخاک برخی ناآگاهان نیز که حل مشکلات اقتصادی را به حل پرونده هسته‌ای و به نتیجه رسیدن مذاکرات گره می‌زنند باید بدانند مشکلات اقتصادی موجود قبل از شروع تحریم‌ها نیز وجود داشته‌اند با فرض حل مسئله هسته‌ای و رفع تحریم‌ها هم باقی خواهد ماند تحقیقات متعدد نشان می‌دهد تولیدکنندگان نیز مکررا اعلام کرده‌اند مشکل اصلی اقتصادی کشور ما تحریم‌های داخلی است نه تحریم‌های خارجی پس از مسولان ارشد اقتصاد ایران قویا انتظار می‌رود به جای نگاه به ژنو و وین و میز مذاکرات همت خود را به حل مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی متمرکز کنند چرا که این کار به نفع تولید و اشتغال و سرمایه‌گذاری و مقاوم‌سازسی اقتصاد ایران است.

  جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی همچنین توجه دولتمردان عزیز را به خوی مطالبه‌گر و استکباری دشمنان ظالم که هرگونه رفع تحریمی را تدریجی و با هزینه‌های مضاعف برای کشور همراه کرده‌اند جلب می‌کند تجربه همه این سال‌ها نشان می‌دهد مستکبر فقط زبان زور می‌فهمد وبدون مقاومت و اقتدار ما حق ما را به ما نخواهد داد از مسولان ارشد اقتصاد کشور همچنین انتظار می‌رود بدون درگیر شدن با حرکت‌های شعاری و نمایشی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در صدر و الهام‌بخش برنامه‌های کاری خود قرار داده و گزارش دهند برای تحقق این سیاست‌ها درعمل چه کارهایی انجام داده‌اند که اگر این سیاست‌ها ابلاغ نمی‌شد آن‌ها را انجام نمی‌دادند.

  اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

  درسالی که با تدبیر مقام معظم رهبری  به شعار اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی مزین شده است از مسولان ارشد اجرایی کشور انتظار میرود به دور از برخوردهای نمایشی برای اصلاح نواقص و ترمیم ضعف های اقتصادی و فرهنگ کشور همت ها وعزم ملی را بسیج کنند بلاتکلیفی روز مرگی وبی برنامه بودن وبهرخورد شعاری و برگزاری همایش های پوچ وبی محتوا هرگز قابل قبول نیست و کسانی که بدون داشتن روحیه جهادی مسولیت های مهم حکومتی را پذیرفته اند باید مسولیت را به اهلش بسپارند چرا که عرصه امروز اداره کشور میدان سخت جهاد با ناملایمات و سختی ها است.

  مبارزه با فقر و فساد و تبعیض

  آمارها و شواهد موجود نشان می‌دهند وضعیت فعلی برابری‌ها و برخورداری‌ها و عوامل موجد شکاف طبقاتی در کشور با وضعیت ایده‌آل فاصله بسیاری دارد از سوی دیگر عوامل و ریشه‌های مفاسد اقتصادی با وجود گذشت بیش از ۱۳ سال از صدورفرمان مبارزه با فساد همچنان فعال و دست نخورده باقی مانده اند وبه نظر می رسد در طول این سالها با این فرمان مهم بصورت تبلیغاتی و شعاری برخورد شده است  دراین شرایط که ملت مقاوم ایران فشارهای اقتصادی استکبار جهانی را تحمل میکند وپای عقاید وآرمانهای انقلاب اسلامی خویش ایستاده است از مسولان ارشد سه قوه انتظار میرود مبارزه با فقر وفساد وتبعیض رادر عمل وبدون رفتارهای شعاری و نمایشی درپیش بگیرند .برای اجرای این مهم عمل دقیق وموثر به فرمان ۸ ماده ای رهبر عزیز انقلاب موثر وراهگشا خواهد بود.

  تحلیل وضعیت فرهنگی

  با گذشت بیست و چند سال از هشدار رهبر تیزبین انقلاب درباره هجوم و شبیخون فرهنگی دشمن تلاش دشمنان نظام اسلامی برای تغییر روحیات خلقیات عادات وسبک زندگی ملت مسلمان ایران در جهت منافع شیطانی استکبار جهانی با پیشرفت فناوری‌های گوناگون سال به سال تشدید شده است هرچند فرهنگ غنی شیعی و روحیه علوی وحسینی و تمسک ملت ایران به اهل‌بیت علیهم‌السلام نظام فرهنگی –اجتماعی را از خطر فروپاشی مصون داشته است اما نباید منکر آن شد که تیرهای زهرآلود شبیخون فرهنگی در مواردی به هدف نشسته و در خلقیات و روحیات و سبک زندگی جمعی از خانواده‌ها و جوانان کشور مؤثر افتاده است.

  برای مقابله با این بلیه عظیم نه فقط مسولان رسمی دولتی بلکه همه عناصر و فعالان فکری – فرهنگی کشور به ویژه حوزه‌های علمیه باید قیام کنند. غلبه به این شبیخون فراگیر حتما حرکتی جهادی می‌طلبد وجز با کار با برنامه فکورانه و هنرمندانه میسر نیست.

  جهاد فرهنگی جذب نسل جوان به معارف وآموزه‌ها وفرهنگ دینی و واکسینه کردن آن‌ها وخانواده‌ها از الغائات و سم‌پاشی‌های فرهنگ مهاجم غربی تکلیف تاریخی و سرنوشت‌سازی است که از متفکران و خبرگان حوزه و دانشگاه برمی‌آید در این میان مسولان فرهنگی کشور که با وجود در اختیار داشتن بودجه‌های فرهنگی عملکردی خنثی دارند اگر نمی‌توانند با این جهاد عظیم همراهی کنند باید مسئولیت را وانهند تا مقابله عملی با شبیخون فرهنگی بیش از این به تأخیر نیفتد از سوی دیگر تحلیل محتوا و تحلیل گفتمان رسانه‌های بیگانه و معاند نظام اسلامی نشان می‌دهد نقطه تمرکز تبلیغاتی دشمن مأیوس کردن ملت از انقلاب و ایجاد بدبینی به دستاوردهای نظام ومسولان و در یک کلمه کاهش سرمایه اجتماعی است بر این اساس از فعالان فرهنگی و اجتماعی و رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی انتظار می‌رود با رویکردی جهادی هنرمندانه با این حرکت مزدوران دشمن مقابله کرده و تمام همت خود را به ایجاد امید و آگاهی و ارتقای سرمایه اجتماعی معطوف نماید.

  برچسب ها :

  نظرات