آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ , Sunday 15 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 40462
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  بیستمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی/۳

  وکیل شرکت ملی نفت: در قراردادهای شرکت نفت امضایی وجود ندارد

  آوای شمال/ مهدوی وکیل شرکت ملی نفت در ادامه بیستمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در خصوص قراردادهای این شرکت با آقای زنجانی گفت: براساس تمامی قراردادها، فروش نفت به شرکت ISO صورت گرفته است یعنی ISO خریدار و شرکت HK فروشنده است. وی افزود: تمام قراردادهای نفتی به علت تغییرات لحظه‌ای قیمت نفت […]

  آوای شمال/ مهدوی وکیل شرکت ملی نفت در ادامه بیستمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در خصوص قراردادهای این شرکت با آقای زنجانی گفت: براساس تمامی قراردادها، فروش نفت به شرکت ISO صورت گرفته است یعنی ISO خریدار و شرکت HK فروشنده است.

  وی افزود: تمام قراردادهای نفتی به علت تغییرات لحظه‌ای قیمت نفت شرایط خاص خود را دارد که قبل و بعد از انقلاب انجام می‌شده است و تغییری نکرده مگر در زمان تحریم‌ها که شرایط را به گونه‌ای ساده کردند.

  وکیل شرکت ملی نفت ادامه داد: قبل از تحریم‌ها نفت فقط به شرکت‌های پتروشیمی فروخته می‌شد اما در شرایط تحریم با ساده کردن قوانین به سایر افراد نفت فروخته می‌شد.

  وی تاکید کرد: در قراردادهای شرکت نفت امضایی وجود ندارد چرا که قراردادها اغلب از طریق ایمیل ارسال می‌شود اما ال‌سی باز شده برای شرکت ملی نفت نشانه وجود قرارداد بین دو طرف است.

  مهدوی افزود: شرکت نفت در هنگام فروش به پایانه‌ها دستور فروش نفت را می‌دهد و خریدار یا خود کشتی را معرفی می‌کرد و یا خودش کشتی می‌داد و نفت را منتقل می‌کرد.

  مهدوی در ادامه با اشاره به تفاوت بین محموله‌های نفت خام و میعانات گازی (کاندن‌سیت) گفت: محموله‌های میعانات گازی مشتری کمی دارد و تنها چند شرکت می‌توانند از آنها استفاده کنند و آنها نیز از ما خرید نمی‌کردند ولی صدها میلیون دلار نفت خام از ما خریداری می‌شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات