آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ , Thursday 19 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 40432
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۲۸
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  تحقیقات جدید نشان داد

  عامل مسلح تیراندازی مرگبار کالیفرنیا دو هفته قبل از این حادثه ۲۸۵۰۰ دلار دریافت کرده بود

  آوای شمال/ رسانه‌های محلی گزارش کردند که دو هفته قبل از حادثه تیراندازی مرگبار «سن برناردینو» لس‌آنجلس ایالت «کالیفرنیا»، که به کشته شدن ۱۴ نفر و زخمی شدن حدود ۲۰ نفر منتهی شد، «رضوان فاروق» یکی از عاملان مسلح این حادثه مبلغ ۲۸ هزار و ۵۰۰ دلار دریافت کرده بود. بنا به گزارش شبکه «فاکس‌نیوز»، […]

  آوای شمال/ رسانه‌های محلی گزارش کردند که دو هفته قبل از حادثه تیراندازی مرگبار «سن برناردینو» لس‌آنجلس ایالت «کالیفرنیا»، که به کشته شدن ۱۴ نفر و زخمی شدن حدود ۲۰ نفر منتهی شد، «رضوان فاروق» یکی از عاملان مسلح این حادثه مبلغ ۲۸ هزار و ۵۰۰ دلار دریافت کرده بود.

  بنا به گزارش شبکه «فاکس‌نیوز»، این مبلغ به حساب فاروق واریز شده بود اما مشخص نیست که آیا این مبلغ بعنوان وامی بوده که این عامل مسلح در ۱۸ نوامبر از westbank.com دریافت کرده و به حساب خود واریز کرده است.

  دو روز بعد، فاروق از مبلغ مذکور، ۱۰ هزار دلار را به پول نقد تبدیل کرد و این مبلغ را از یک شعبه بانک اتحادیه در سن برناردینو خارج کرد و سپس در چندین روز مانده به روز تیراندازی، مبلغ ۵ هزار دلار را به حساب مادرش منتقل کرد.

  مأموران پلیس در حال حاضر در حال تحقیق هستند تا مشخص شود که آیا فاروق ۱۰ هزار دلاری که از حسابش خارج کرده را برای خرید تسلیحاتی که در حمله سن برناردینو استفاده کرد، به کار برده یا خیر.

  هفته گذشته، یک حادثه تیراندازی مرگبار در مرکز منطقه‌ای «اینلند» در سن برناردینو منجر به کشته شدن دستکم ۱۴ نفر و زخمی شدن ۲۱ نفر دیگر شد.

  مأموران پلیس اعلام کردند که عاملان مسلح این حادثه، «رضوان فاروق» یک مرد متولد آمریکا با اصلیت پاکستانی به همراه همسر پاکستانی وی به نام «تاشفین مالک» پاکستانی الاصل بودند که در درگیری با پلیس کشته شدند.

  پلیس اف بی آی روز جمعه هفته گذشته اعلام کرد که شواهدی یافته است مبنی بر آنکه عاملان این حادثه مرگبار تحت تأثیر عقاید افراطی مرتکب چنین جنایتی شدند.

  رسانه‌ها نیز گزارش کردند که فاروق و مالک با سازمانهای افراطی از جمله القاعده، جبهه‌النصره و داعش ارتباط داشتند.

   

  برچسب ها :

  نظرات