آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ , Thursday 19 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 40430
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  عفو‌بین‌الملل:داعش از سلاح‌های ساخت کشورهای عضو شورای امنیت استفاده می‌کند

  آوای شمال/ بنابر اعلام سازمان عفو بین‌الملل گروه تروریستی داعش از سلاح‌های آلمانی استفاده می‌کند. از این رو این سازمان حقوق‌بشری از جامعه جهانی به دلیل انتقال چندین ساله سلاح از نقاط مختلف جهان به عراق انتقاد کرد؛ انتقال سلاح‌هایی که اکنون به دست داعش افتاده‌اند. بنابر گزارش روزنامه آلمانی «فرانکفورترآلگماینه»، این سازمان در گزارش […]

  آوای شمال/ بنابر اعلام سازمان عفو بین‌الملل گروه تروریستی داعش از سلاح‌های آلمانی استفاده می‌کند. از این رو این سازمان حقوق‌بشری از جامعه جهانی به دلیل انتقال چندین ساله سلاح از نقاط مختلف جهان به عراق انتقاد کرد؛ انتقال سلاح‌هایی که اکنون به دست داعش افتاده‌اند.

  بنابر گزارش روزنامه آلمانی «فرانکفورترآلگماینه»، این سازمان در گزارش خود که امروز منتشر می‌شود نوشته است: «انواع گوناگونی از سلاح‌ در دست داعش هستند و این مانند تجارت اسلحه است که بی پروایانه صورت می‌گیرد و اکنون به دلیل خلاء قانونی و نبودن نظارت کافی این سلاح‌ها به دست نیروهای داعش می‌افتند.»

   در ادامه این گزارش آمده است که داعش از سلاح‌های ساخت کشورهای مختلفی استفاده می‌کند و با استفاده از همان‌ها هم توانست که در ژوئن ۲۰۱۴ شهر موصل را تصرف کند. در خشونت علیه غیرنظامیان و تسخیر ایستگاه‌های پلیس و مقر ارتش در فلوجه، تکریت و رمادی هم به کارگیری سلاح‌های خارجی نقش مهمی داشته‌اند.

  این سازمان شمار کشورهایی که سلاح‌های ساخت آنها به دست داعش رسیده است را ۲۵ کشور اعلام کرده است که در بین آنها نام ۵ کشور عضو دائم شورای امنیت هم به چشم می‌خورد. از جمله تفنگ‌های ساخت بلژیک، چین و آمریکا و تسلیحات ساخت شرکت آلمانی هکلر اندکخ (Heckler & Koch) هم در فهرست سلاح‌های در اختیار داعش قرار دارند.

  عفو بین‌الملل خواستار کنترل هر چه بیشتر بر تسلیحاتی شده است که وارد عراق می‌شوند.

   

  برچسب ها :

  نظرات