آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ , Saturday 15 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4029
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  بازتاب بیانات رهبرانقلاب در رسانه‌های خارجی

  آوای شمال/ شبکه خبری المنار با اشاره به بیانات حضرت آیت‌الله خامنه ای در کنفرانس وحدت اسلامی در روز جمعه در خصوص لزوم وحدت میان مسلمانان جهان نوشت : رهبر ایران گفت که آژانس های اطلاعاتی دشمن پشت طرح‌های تفرقه‌افکنی علیه مسلمانان قرار دارند و دشمن برای ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی به سختی […]

  آوای شمال/ شبکه خبری المنار با اشاره به بیانات حضرت آیت‌الله خامنه ای در کنفرانس وحدت اسلامی در روز جمعه در خصوص لزوم وحدت میان مسلمانان جهان نوشت : رهبر ایران گفت که آژانس های اطلاعاتی دشمن پشت طرح‌های تفرقه‌افکنی علیه مسلمانان قرار دارند و دشمن برای ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی به سختی تلاش می‌کنند.

  رهبر ایران افزود: کسانی که به اسم شیعه با ام آی ۶ سازمان جاسوسی انگلیس همکاری می‌کنند و کسانی که به اسم سنی با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) همکاری دارند مسلمان نبوده و علیه اسلام فعالیت می‌کنند.

  وی در ادامه با اشاره به برخی کشورهای خاورمیانه که رویکردی خصمانه علیه ایران دارند گفت:‌ آن‌ها پای خود را در مسیر غلطی قرار داده‌اند که اقدامی غیر عاقلانه و علیه آزادی و اشتباهی بزرگ است.

  همچنین خبرگزاری ترند ضمن پوشش بخش‌هایی از بیانات امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این باره نوشت: رهبر ایران روز جمعه در میان جمعی از رهبران و سفیران کشورهای اسلامی نسبت به تفرقه میان مسلمانان هشدار داد.

  رهبر ایران تاکید کرد :‌ این وظیفه مسلمانان جهان است که برای مقابله با تهدیدات با یکدیگر متحد باشند چون سرویس‌های جاسوسی دشمن برای اختلاف میان شیعه و سنی تلاش می‌کنند.

  وی همچنین به اجتماع جمعیت زیادی از مسلمانان در روز اربعین در کربلا اشاره کرد و گفت که این یک رویداد حیرت انگیز است که اتحاد مسلمانان را به دشمن نشان‌ داد.

  رهبر ایران علاوه بر این از عملکرد دولت عراق ،‌مردم و قبائل این کشور برای ارائه خدمات به زائران روز اربعین تقدیر کرد.

  حضرت آیت الله خامنه ای، تمرکز سیاست خارجی برخی کشورهای منطقه بر معارضه با ایران را اشتباهی بزرگ برشمردند و افزودند: برخلاف این سیاستهای غیرعاقلانه، جمهوری اسلامی، همچنان سیاست خارجی خود را بر مبنای دوستی و برادری با همه کشورهای اسلامی از جمله دولتهای منطقه، پیگیری خواهد کرد.

  ایشان با ابراز تأسف عمیق از موفقیت طرحهای تفرقه انگیز دشمنان اسلام تأکید کردند: اگر ملتهای مسلمان با این امکانات عظیم و ویژگیهای منحصر بفرد، نه در جزئیات بلکه در جهت گیریهای کلی همدل و همزبان شوند، ترقی و تعالی امت اسلامی تضمین می شود و انعکاس جهانی وحدت و همزبانی دنیای اسلام، مایه «شرف، آبرو و عظمت پیامبر اسلام» خواهد شد.

  رهبر انقلاب، تمرکز بر منافع امت اسلامی و وحدت دنیای اسلام را متضمن تأمین منافع تک تک کشورهای اسلامی خواندند و تأکید کردند: همه ما مسلمانان باید با تکیه بر متون قرآن از جمله آیه شریفه «اَشِدّاءُ عَلَی الکُفار وَ رُحماءُ بَینَهم» در مقابل استکبار و سرطان مهلک صهیونیسم جهانی و در رأس آنها آمریکا و دولت غاصب اسرائیل بایستیم و در میان خود، مهربان و همراه و همدل باشیم. 

  برچسب ها :

  نظرات