آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ , Wednesday 18 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 40221
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد

  کاهش شدید دما در کشور/ بارش باران در استانهای شمالی

  آوای شمال/ کبری رفیعی در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: براساس تحلیل آخرین داده ها و الگوهای پیش یابی هواشناسی، استقرار هوای سرد عرض های شمالی، طی امروز باعث تداوم کاهش دما، بارش های نسبتا شدید، وزش باد و مواج شدن دریا در استان های حاشیه دریای خزر و دامنه های شمالی […]

  آوای شمال/ کبری رفیعی در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: براساس تحلیل آخرین داده ها و الگوهای پیش یابی هواشناسی، استقرار هوای سرد عرض های شمالی، طی امروز باعث تداوم کاهش دما، بارش های نسبتا شدید، وزش باد و مواج شدن دریا در استان های حاشیه دریای خزر و دامنه های شمالی البرز خواهد شد که این بارش ها به صورت برف و باران خواهد بود.

  کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز نیز در مناطق شمال شرق و شمال غرب کشور شاهد بارش های خفیف و پراکنده خواهیم بود. از اواخر امروز و طی روز یکشنبه با نزدیک شدن سامانه بارشی فعال دیگری از نوار غربی کشور، بارش در نیمه غربی کشور آغاز خواهد شد و پیش بینی می شود که این بارش ها در مناطق شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز به صورت باران و برف باشد.

  وی ادامه داد: پیش بینی می شود که فعالیت این سامانه جوی در مناطق جنوب غرب و جنوب کشور به جز مناطق کوهستانی به صورت رگبار باران، گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید باشد. این سامانه بارشی در روزهای بعد به تدریج نواحی مرکزی و شمال شرق کشور نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

  رفیعی در ادامه تصریح کرد: روند کاهش دما از امروز تا اواسط هفته ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود که در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز بین ۵ تا ۱۰ درجه و در شمال شرق کشور نیز بین ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش دما رخ می دهد.

  کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در سه روز آینده دریای خزر و خلیج فارس مواج و طوفانی است، گفت: امروز دمای شهر اردبیل به منفی ۱۲ درجه سانتیگراد می رسد که سردترین مرکز استان کشور است و بندرعباس نیز با دمای ۲۶ درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان کشور است.

   

  برچسب ها :

  نظرات