آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 24 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4017
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  راز مزاحمت های تلفنی زن جوان برملا شد

  آوای شمال/ مرد جوان زمانی که برای دریافت جایزه مقابل دستگاه عابربانک می‌رفت، نمی‌دانست علاوه بر سرقت سه میلیون تومان از حسابش به اتهام مزاحمت تلفنی هم دستگیر می‌شود. چندی پیش زنی با حضور در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار از مردی به اتهام مزاحمت های تلفنی شکایت کرد و گفت: […]

  آوای شمال/ مرد جوان زمانی که برای دریافت جایزه مقابل دستگاه عابربانک می‌رفت، نمی‌دانست علاوه بر سرقت سه میلیون تومان از حسابش به اتهام مزاحمت تلفنی هم دستگیر می‌شود.

  چندی پیش زنی با حضور در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار از مردی به اتهام مزاحمت های تلفنی شکایت کرد و گفت: مدتی است مردی تلفنی مزاحمم می شود. نمی دانم او چه کسی است و با چه انگیزه ای این کار را انجام می دهد. مرد مزاحم در آخرین پیامکش مدعی شد که مبلغ سه میلیون تومان از پول هایش به حسابم واریز شده است، سپس با تهدید از من می خواست هر طور شده این پول را به حساب وی واریز کنم، در غیر این صورت زندگی ام را نابود می کند.

  وی ادامه داد: پس از این تهدید به بانک رفتم و موجودی حسابم را بررسی کردم که متوجه شدم گفته های مرد مزاحم صحت دارد و سه میلیون تومان به حسابم واریز شده است، حسابم را مسدود کردم و تصمیم گرفتم شکایت کنم. با تشکیل پرونده قضایی تحقیقات پلیس در این رابطه آغاز شد مرد مزاحم تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این که سرانجام چند روز پیش کارآگاهان موفق به دستگیری او در یکی از محله های تهران شدند.

  متهم با انتقال به دادسرا مورد بازجویی قرار گرفت و گفت: زن شاکی را نمی شناسم و قصد مزاحمت برای او نداشتم. یک ماه قبل مردی با من تماس گرفت و مدعی شد در قرعه کشی شرکت آنها برنده سه میلیون تومان شده ام و برای دریافت جایزه باید مقابل عابربانک بروم. زمانی که مقابل دستگاه خودپرداز رفتم، او با تلفنم تماس گرفت و خواست زبان دستگاه را به انگلیسی تغییر دهیم که بر اساس خواسته او عمل کردم. بعد از دقایقی در تماس بعدی عنوان کرد که پول جایزه به حسابم واریز شده اما تا دو روز حق برداشت آن را ندارم.

  این مرد ادامه داد: در سومین روز زمانی که موجودی حسابم را بررسی کردم، معلوم شد به جای این که پولی واریز شود، بیش از سه میلیون تومان از حسابم برداشت شده است. با شماره مردی که قرار بود پول را واریز کند، تماس گرفتم که این شماره خاموش بود. بنابراین به بانک رفتم که یکی از کارمندان پس از بررسی وضع حسابم اعلام کرد پول به حساب چند نفر و سپس به حساب یک زن واریز شده است.

  وی خاطرنشان کرد: شماره صاحب حسابی که پول به آن واریز شده بود را از بانک گرفتم. گمان بردم این زن هم با مرد سارق همدست است. بنابراین چند باربه او پیامک زدم و از او خواستم تا پول سرقتی را به حسابم واریز کند، در غیر این صورت از او شکایت می کنم. سپس شروع به تهدید کردم تا شاید بترسد و پولی که از من سرقت شده را پس دهد، اما او حاضر به این کار نبود. بنابراین به پلیس تهران مراجعه کردم و ماجرای کلاهبرداری را اطلاع دادم.

  با ثبت اظهارات وی، ماموران برای بررسی صحت گفته هایش به تحقیق از پلیس آگاهی تهران پرداختند که مشخص شد گفته های این مرد صحت دارد و در رابطه با سرقت پول هایش شکایت کرده است. با هماهنگی قضایی قرار شد پول سرقتی از حساب زن جوان برداشت و به حساب مرد مالباخته واریز شود و شاکی زن نیز زمانی که متوجه شد مرد مالباخته سوء نیتی نداشته و ناخواسته برای وی ایجاد مزاحمت کرده است، او را بخشید و رضایت داد.

  این در حالی است که تحقیقات پلیس نشان می داد فردی که مرد مالباخته را فریب داده و با نفوذ به حساب وی پول هایش را دزدیده است، با همان ترفند افراد دیگری را هم در شهر تهران فریب داده و به کلاهبرداری از آنها دست زده است. بنابراین وی به اتهام کلاهبرداری های سریالی تحت تعقیب پلیس تهران قرار گرفته تا با دستگیری وی راز دیگر جرایمش برملا شود.

  برچسب ها :

  نظرات