آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ , Monday 23 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 40155
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ آذر, ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  نامه رهبری به جوانان غربی پرده از نقاب حامیان تروریسم برداشت

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تقدیر از حضور میلیونی دلباختگان به امام حسین(ع) اظهار کرد: این اجتماع بزرگ تمرینی برای ظهور آخرین ذخیره عالم هستی است و در واقع اربعین گستره مکتب حسینی با راهبرد تربیت، زمینه‌ساز ظهور و شکل‌گیری امتی در تراز خاتم اوصیا است. وی […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تقدیر از حضور میلیونی دلباختگان به امام حسین(ع) اظهار کرد: این اجتماع بزرگ تمرینی برای ظهور آخرین ذخیره عالم هستی است و در واقع اربعین گستره مکتب حسینی با راهبرد تربیت، زمینه‌ساز ظهور و شکل‌گیری امتی در تراز خاتم اوصیا است.

  وی به روز دانشجو اشاره کرد و افزود: این روز نمادی از یک قشر اثرگذار در جامعه است اما نام‌گذاری یک روز به نام دانشجو به‌عنوان یک قدردانی و وظیفه‌شناسی است یا به‌عنوان کی راهبرد برای این قشر آینده‌ساز کشور است.

  امام جمعه محمودآباد دانشجو را یک ظرفیت علمی موثر در کشور قلمداد کرد و گفت: دانشجو در دورهای مختلف انقلاب چه پیش از انقلاب و چه پس از آن دارای موثرترین کارکرد بوده است و در تمامی صحنه‌ها نقشی جدی و اساسی داشته است.

  موسوی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز به نقش تاثیرگذار دانشجو در کشور تأکید دارند که دانشجو باید سیاسی، پرسش‌گر، عدالت‌طلب، انقلابی، موثر و مفید حضور خود را نشان دهد و با پرهیز از ورود در سیاسی کاری‌های متداول، غرق‌شدن در سیاست‌بازی، ابزار دست جریانات سیاسی ناسالم و مسئله‌دار قرار نگیرند.

  وی ادامه داد: این جمعیت جوان و بانشاط با مراقبت از عملکرد سیاسی و اجتماعی خود باید خود را آماده بر‌عهده گرفتن مسئولیت‌های مهم سیاسی و اجرایی کشور کند.

  امام جمعه محمودآباد با تأکید بر اینکه دانشجویان و جوانان شهرستان نیز باید مسیر صحیح سیاسی و اجتماعی را پیدا کنند، اظهار کرد: این مسیر باید در شهرستان نیز خوب شناسایی شود و در تمامی صحنه‌ها بانشاط، امید‌آفرین، بسیجی و اهل ولایت حضور داشته باشند.

  موسوی در ادامه به موضوع مهم وقف در کشور اشاره کرد و افزود: وقف از شاهکارهای بزرگ اسلام است و گذشتگان ما به این امر اهتمام داشتند و ما نیز باید به این موضوع مهم و فراموش‌شده در کشور توجه جدی داشته باشیم.

  وی خاطرنشان کرد: عمل به وقف سبب برجای ماندن آثار ماندگاری در خدمت به جامعه است و افرادی که شرایط مالی مناسبی دارند برای رضای خدا در زمینه‌هایی همچون بهداشت و درمان، انتشار علوم دینی و قرآنی، عزاداری اهل‌بیت(ع) ساخت مسجد، مصلی، کمک به ایتام و فقرا و سایر نیازمندان، عمل وقف انجام دهند.

  امام جمعه محمودآباد با اشاره به روز جهانی حقوق بشر گفت: اجتماع ملل متحد در پاسخ به وجدان عمومی بشر مقرراتی را در قالب حقوق بشر وضع کرده است اما بین مفاد این اعلامیه و واقعیت‌های موجود امروز دنیا تفاوت بسیار زیادی وجود دارد.

  موسوی با ابراز تأسف از اینکه همین اعلامیه حقوق بشر ابزاری برای تقویت نظام سلطه شده است، تصریح کرد: این اعلامیه همچون چماقی در دست زورگویان دنیا برای به زیرسلطه کشاندن ملت‌های مظلوم دنیا شده است و با نگاه به برخورد مدعیان حقوق بشر در یمن و سوریه و دیگر کشورهای ستمدیده، متوجه این تفاوت می‌شویم.

  وی در بخش پایانی خطبه‌ دوم به نامه دوم رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی اشاره کرد و گفت: انتشار این نامه، رسانه‌ها و افکار عمومی دنیا را تحت‌تأثیر قرار داد و در کمترین زمان ممکن به خبر اول شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد. 

  امام جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: اولین نامه معظم‌له دعوت جوانان غرب به دین مبین اسلام بود اما در این نامه رهبری تروریسم را درد مشترک اسلام و غرب دانست و اینکه غرب و در رأس آن آمریکا تروریسم به ویژه داعش، القاعده و طالبان را به‌وجود آورد و امروز نیز تجهیز و حمایت می‌کند.

  موسوی با اشاره به محوریت نامه رهبری به جوانان غربی اظهار کرد: ایشان در این نامه مردم را خطاب قرار دادند و در بین مردم نیز به سراغ جوانان رفتند چون هم صداقت دارند و هم آینده‌ساز هستند و مهم‌تر از همه اینکه دیپلماسی مردمی، مهم‌ترین دیپلماسی عصر امروز است.

  وی در پایان گفت: رهبر معظم انقلاب با هدفی نورانی و ارزشمند به دنبال بیداری دنیا از ظلم و ستم غربی‌ها در به زیر سلطه قرار‌دادن ملت‌های مظلوم و آزاده دنیا است.

  برچسب ها :

  نظرات