آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 4011
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۰
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  سوء استفاده میلیاردی از خیرین مشهدی

  آوای شمال/ جوان ۲۵ ساله ای که با جعل عنوان نماینده برخی مسئولان کشور و به ویژه سخنگوی دفتر ریاست جمهوری، از خیران مشهدی کلاهبرداری می کرد، با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) در دام قانون گرفتار شد. سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات خراسان رضوی طی روزهای گذشته به اطلاعاتی دست یافتند […]

  آوای شمال/ جوان ۲۵ ساله ای که با جعل عنوان نماینده برخی مسئولان کشور و به ویژه سخنگوی دفتر ریاست جمهوری، از خیران مشهدی کلاهبرداری می کرد، با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) در دام قانون گرفتار شد. سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات خراسان رضوی طی روزهای گذشته به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد جوان ۲۵ ساله ای با جعل عنوان و انتساب خود به دفاتر برخی مسئولان کشور و همچنین سخنگوی دفتر ریاست جمهوری، به خیران مشهدی مراجعه می کند و با سوء استفاده از اعتقادات مذهبی و تحریک عواطف و احساسات آنان برای خرید دستگاه های دیالیز ثابت و سیار و تهیه جهیزیه نوعروسان، از آنان کلاهبرداری می کند.

   

  این گزارش حاکی است: در پی جمع آوری این اطلاعات و به دستور قاضی شعبه ۹۰۴ دادسرای انقلاب اسلامی مشهد، تلاش برای دستگیری وی آغاز شد و این جوان متأهل در اقدامی غافلگیرانه به دام افتاد.بررسی های مقدماتی قضایی بیانگر آن است که متهم تاکنون مبلغ ۲ میلیارد تومان از خیران کلاهبرداری و با پول های مذکور نیز خودروهایی از قبیل لکسوس، زانتیا، تویوتا و لوازم منزل مانند یخچال، اجاق گاز و… خریداری کرده است. این متهم در بازجویی های اولیه عنوان کرد: به دلیل این که مکانی برای نگهداری خودروها نداشتم، آن ها را به دوستانم می دادم که از آن استفاده کنند.

   

  بنابراین گزارش، با صدور دستوری از سوی مقام قضایی، اموال خریداری شده از سوی متهم توقیف شده است و تلاش برای شناسایی کلاهبرداری های احتمالی دیگر وی و همچنین سایر اموال ادامه دارد. یک مقام آگاه در این باره به شهروندان و به ویژه خیران توصیه کرد: مراقب سودجویان و کلاهبرداران باشند و اجازه ندهند افراد مجرم از عواطف و اعتقادات آنان سوء استفاده کنند چرا که در جامعه مراکز قانونی زیادی مانند بهزیستی، کمیته امداد، انجمن حمایت از زندانیان و… برای فعالیت های خداپسندانه و خیرخواهانه وجود دارد بنابراین شهروندان باید هوشیار باشند و هر گونه کمک های نقدی و غیرنقدی خود را از این طریق به دست مستمندان برسانند. شایان ذکر است: متهم مذکور که با صدور قرار قانونی روانه زندان شد، تنها از یک خیر ۳۱۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده است.

  برچسب ها :

  نظرات