آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ , Wednesday 18 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 40075
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  واکنش وزیر نفت ایران به اظهارات رئیس دوره‌ای اوپک

  اگر دلتان به حال بازار نفت می‌سوزد به کشورهایی که سهم ایران را گرفته‌اند فشار بیاورید

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، بیژن زنگنه پیش از ترک تهران برای شرکت در نشست ١۶٨ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) درباره اظهار نظر وزبر نفت نیجریه، مبنی بر درخواست از ایران برای به تاخیر انداختن افزایش تولید خود پس از لغو تحریم‌ها به منظور بهبود قیمت نفت تاکید کرد: ابن […]

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، بیژن زنگنه پیش از ترک تهران برای شرکت در نشست ١۶٨ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) درباره اظهار نظر وزبر نفت نیجریه، مبنی بر درخواست از ایران برای به تاخیر انداختن افزایش تولید خود پس از لغو تحریم‌ها به منظور بهبود قیمت نفت تاکید کرد: ابن چنین اظهارنظرهایی خارج از صلاحیت و جایگاه رئیس کنفرانس است، ضمن این که وضع کنونی و آشفته بازار در شرایط کنونی  از افزایش تولیدی ناشی می شود که ایران در آن سهیم نیست و کشورمان وارد بحث نشده است.

  وی گفت: مسئولیت آشفتگی بازار نفت خام بر عهده کسانی است که افزون بر جایگزین کردن کاهش تولید نفت خام ایران، خارج از مصوبه های اوپک، افزایش تولید نفت داشته اند.

  وزیر نفت اظهار کرد: وزیر نفت گفت: چنانچه شخصی دلش برای وضع آشفته بازار و قیمت پایین نفت خام می سوزد، باید فشار را بر کشورهایی بیاورد که سهم تولید را از ایران گرفته اند؛ نه این که حق مسلم حاکمیت یک کشور را با گفته هایش نادیده گیرد و پس از آن از کشوری که مورد ستم قرار گرفته است، بخواهد همچنان داوطلبانه محدویتهای ظالمانه ای که علیه اش اعمال شده  است را ادامه دهد.

  بر اساس این گزارش، امانوئل ایبه کاچیکوو، وزیر نفت نیجریه پیش از عزیمت به وین برای شرکت در نشست ١۶٨ اوپک در جمع خبرنگاران گفته بود: نیجریه به منظور جلوگیری از افت بیشتر قیمت نفت که بر درآمدهای کشورهای تولیدکننده آثارمنفی می‌گذارد از اوپک می‌خواهد تا ایران را از برنامه خود برای افزایش تولید نفت خام پس از لغو تحریم‌ها بازدارد.

  وی افزوده بود: نسبت به سطوح کنونی قیمتهای جهانی نفت خام حساسیت ویژه‌ای وجود دارد، چنانچه ایران سال آینده بخواهد بر اساس برآوردها روزانه حدود یک میلیون و ۵٠٠ هزار بشکه نفت خام روانه بازارهای جهانی کند، خطر کاهش بیشتر قیمتهای جهانی نفت خام وجود دارد.

  وزیر نفت نیجریه تصریح کرد: من در کنار دیگر وزیران نفت اوپک تلاش می کنیم ببینیم چگونه می توان بازگشت نفت خام ایران به بازارهای جهانی را به تاخیر انداخت.

  ایبه کاچیکوو گفته بود: من با بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران صحبت می ‌کنم تا بتوانیم، ثبات را به بازار و قیمتهای جهانی نفت خام بازگردانیم.

   وزیران نفت اوپک به منظور بررسی سیاستهای تولید خود روز جمعه ١٣ آذرماه در وین اتریش گردهم می‌آیند.

   

  برچسب ها :

  نظرات