آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ , Friday 15 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 3993
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۲
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  ۹نفر در کمتر از ۱۳ ساعت در کمربندی در قم جان باختند

  آوای شمال/ ‘مهدی فراهانی’ افزود: در حادثه اول که حدود ساعت ۱۳ و ۴۷ دقیقه روز سه شنبه گذشته در این کمربندی رخ داد، متاسفانه شش آقا و یک خانم جان خود را از دست دادند. به گفته وی، در این حادثه یک نفر نیز مجروح شد که به بیمارستان شهید بهشتی انتقال داده شد. […]

  آوای شمال/ ‘مهدی فراهانی’ افزود: در حادثه اول که حدود ساعت ۱۳ و ۴۷ دقیقه روز سه شنبه گذشته در این کمربندی رخ داد، متاسفانه شش آقا و یک خانم جان خود را از دست دادند.

  به گفته وی، در این حادثه یک نفر نیز مجروح شد که به بیمارستان شهید بهشتی انتقال داده شد.

  وی اضافه کرد: علاوه براین در ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد روز چهارشنبه گذشته نیز، در کمربندی شاه جمال به ۷۲ تن، برخورد پراید – کامیون منجر به فوت دو نفر حدود ۳۰ ساله(سرنشینان پراید) شد.

  فراهانی با بیان اینکه هفته گذشته شش هزار و ۴۷۷ تماس با مرکز اورژانس قم برقرار شد، گفت: یکهزار و ۱۰۴ مورد از این تماس ها منجر به ماموریت شد.

  وی با اشاره به اینکه ۳۴۲ ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی می شود، افزود: از این تعداد ۳۰۱ ماموریت مربوط به تصادفات شهری و ۴۱ ماموریت نیز مربوط به حوادث جاده ای است که این حوادث ۴۰۳ مصدوم و ۹ کشته به جا گذاشت.

  وی همچنین با اشاره به حوادث مربوط به موتورسیکلت سواران در قم بیان کرد: ۲۲۳ مورد از ماموریت های ترافیکی و ۲۵۲ مجروح این حوادث مربوط به موتورسیکلت سواران بوده است.

  کمربندی قم (بلوار امام علی’ع’) که در میان اهالی شهر قم به کمربندی امامزاده شاه جمال و اراک نیز معروف است طولی نزدیک به ۲۰ کیلومتر دارد و در دو باند ماشین رو ، میدان بقیه الله(عج) در نزدیکی مسجد جمکران را به میدان ۷۲ تن و سپس امامزاده جمال در ابتدای جاده قم – سلفچگان متصل می کند.

  ترافیک سنگین خیابان های مرکزی شهر قم، بسیاری از رانندگان شهری را تشویق به استفاده از این کمربندی کرده است تا هر چه سریعتر مسیر شمال به جنوب و بالعکس و شرق و غرب و بلعکس را طی کنند و به مقصد برسند.

  این کمربندی تنها در سال جاری شاهد چندین حادثه مرگ بار بوده است و بیشتر خودروهای حادثه دیده در این مسیر را نیز خودروهای ساکنان قم تشکیل می دهند.  

  برچسب ها :

  نظرات