آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 5 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 39570
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی > ایران و جهان
 •   

  وزیر ارتباطات خبر داد

  سفر نمایندگان سه اپراتور ایرانی به عراق برای حل مشکل ارتباطی زوار/اعلام آمادگی برای تجهیز اپراتور‌های عراقی

  آوای شمال/ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سفر روز گذشته‌اش به استان ایلام و مرز مهران برای حل مشکلات ارتباطی زوار اربعین گفت: ما تمامی ظرفیتهای مخابراتی و زیرساختهای لازم برای برقراری ارتباط بین زائران مرزهای کشور و داخل کشور عراق را به کار گرفته ایم. وی ادامه داد:آنچه که […]

  آوای شمال/ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سفر روز گذشته‌اش به استان ایلام و مرز مهران برای حل مشکلات ارتباطی زوار اربعین گفت: ما تمامی ظرفیتهای مخابراتی و زیرساختهای لازم برای برقراری ارتباط بین زائران مرزهای کشور و داخل کشور عراق را به کار گرفته ایم.

  وی ادامه داد:آنچه که به عنوان اختلالات در روزهای قبل بعد از مرز مهران گزارش شده بود مربوط به اپراتورهای کشور عراق بود، چرا که در داخل کشور هیچ مشکلی وجود ندارد.البته برای حل مشکلات ارتباطی زائران هیئتی از جمهوری اسلامی ایران با حضور نمایندگان اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به کشور عراق سفر می کنند.

  وزیر ارتباطات گفت: ما در زمینه فراهم کردن ارتباطات با کیفیت برای زوار حتی به کشور عراق اعلام کرده ایم که در صورت نیاز به امکانات و تجهیزات برای اپراتورهای عراقی، آمادگی داریم با این کشور همکاری داشته باشیم تا مشکلات حل شود.

  واعظی یادآور شد: در یک سال گذشته ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه شبکه های زیرساختی حوزه ارتباطات استان ایلام هزینه شده و تا پایان امسال ۳۵۰ میلیارد ریال دیگر برای تقویت و توسعه شبکه های مخابراتی و اینترنتی استان سرمایه گذاری خواهد شد.طی یک سال اخیر ۶۲ روستای استان ایلام به شبکه اینترنت متصل شده اند و اتصال ۲۴۲ روستای دیگر در دستور کار است و تلاش خواهیم کرد امکان اتصال تمام روستاهای استان را برای برگزاری انتخابات فراهم کنیم.

  وی افزود: در حال حاضر اجرای ۴۴۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در این استان انجام گرفت و به هر میزان که درخواستی برای پهنای باند در ایام اربعین حسینی مورد نیاز باشد، تامین خواهیم کرد. در پایان لازم است تاکید کنم که تلاش خواهیم کرد ظرفیت پهنای باند استان ایلام را تا اواخر سال آینده به ۲۰برابر افزایش دهیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات