آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 39465
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آذر, ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  زمینه تشکیل مجلسی ولایی و انقلابی فراهم شود/ دیدار پوتین با رهبری خبر اول دنیا بود

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با گرامی‌داشت هفتم آذر روز نیروی دریایی اظهار کرد: نیروی دریایی در دوران حساس دفاع مقدس با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های عملیاتی و ایثارگری نیروهای جان‌برکف توانست حاکمیت و سیادت دریایی ایران را در آب‌های خلیج‌فارس و دریای عمان به اثبات برساند. وی […]

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با گرامی‌داشت هفتم آذر روز نیروی دریایی اظهار کرد: نیروی دریایی در دوران حساس دفاع مقدس با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های عملیاتی و ایثارگری نیروهای جان‌برکف توانست حاکمیت و سیادت دریایی ایران را در آب‌های خلیج‌فارس و دریای عمان به اثبات برساند.

  وی افزود: مقاومت ۳۴ روزه تکاوران دریایی در خرمشهر قهرمان  و حماسه ظفرمند ناوچه پیکان در مقابل دشمن بعثی، شرکت در عملیات بیت‌المقدس، شکست حصر آبادان،عملیات بدر، خیبر، والفجر ۸، پشتیبانی از کشتی‌های تجاری و نفتی تنها بخشی از رشادت‌های دریادلان وطن بود.

  امام جمعه محمودآباد با اشاره به حضور اثربخش نیروی دریایی در مقطع کنونی گفت: نیروی دریایی راهبردی ارتش امروز به یک ظرفیت اثرگذار و بازدارنده دفاعی در منطقه تبدیل گردید و این ظرفیت حوزه نفوذ خود را به آب‌های آزاد بین‌المللی گسترش داده است.

  موسوی در ادامه خطبه‌ها با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله مدرس  و روز مجلس و قانون‌گذاری خاطرنشان کرد: شهید مدرس از خود الگویی کم‌نظیر در جامعه برجای گذاشته که صفاتی چون پاک‌دستی، عدم سرسپردگی به زورگویان و صداقت از جمله خصوصیات بارز آن عالم انقلابی و مجاهد بود.

  وی تصریح کرد: در آستانه انتخابات مجلس دهم آحاد مردم همیشه در صحنه باید با بصیرت و شناخت راه را بر تزویر، دروغ، وعده‌های توخالی، تطمیع مردم با پول و قدرت، جوسازی و شایعه‌پراکنی ببندند و زمینه را برای انسان‌های امتحان پس‌داده، پاک‌دست، بی‌ادعا، صادق، خدمتگزار به مردم،اهل ولایت و بصیرت فراهم کنند.

  امام جمعه محمودآباد با تأکید بر فراهم شدن زمینه برگزاری آزمون بزرگ انتخابات در کشور افزود: باید با بسیج تمامی امکانات زمینه تشکیل مجلسی ولایی، انقلابی، متحد و در راستای اهداف انقلاب و شهدای گرانقدر فراهم شود.

  موسوی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه محمودآباد به سومین اجلاس سران مجمع عمومی کشورهای صادرکننده گاز در تهران اشاره کرد و گفت: حضور رؤسای جمهور ۹ کشور به‌همراه هیئت‌های سایر کشورها در این اجلاس، تهران را به مرکز دیپلماتیک منطقه تبدیل کرد.

  وی ادامه داد: اشتیاق کشورهای مختلف برای حضور در این اجلاس نشان‌دهنده اهمیت و وزن غیرقابل انکار جمهوری اسلامی در مسائل منطقه و فراتر از آن تأثیرگذاری در موضوعات بین‌المللی است.

  امام جمعه محمودآباد با بیان اینکه این مجمع با پیشنهاد رهبر معظم‌ انقلاب از سال ۸۷ به یک سازمان مستقل تبدیل شد، اظهار کرد: این سازمان علاوه بر اینکه به یک سازمان اثربخش در موضوع اقتصاد دنیا تبدیل شده است، خروجی‌های ارزنده‌ای در سیاست‌های گازی دنیا را نیز به‌دنبال دارد.

  موسوی همچنین به دیدارهای سران کشورها با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: در کنار اهمیت دیدارهای سران کشورهای حاضر در اجلاس، دیدار دو ساعته پوتین با رهبری به مهم‌ترین خبر دنیا تبدیل شد که در آن به مسائل منطقه، موضوع سوریه و توطئه‌های آمریکا در منطقه پرداخته شد.

  وی اضافه کرد: این دیدار به‌قدری دارای اهمیت بود که اجلاس با یک ساعت تأخیر آغاز شد و پوتین در پاسخ به وزیر امورخارجه از این دیدار به‌عنوان مهم‌ترین و اثرگذارترین دیدارهای دنیا یاد کرد.

  امام جمعه محمودآباد در بخش پایانی خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به اجتماع بزرگ اربعین حسینی گفت: علیرغم تبلیغات شوم رسانه‌های ضد اسلام بر علیه شیعیان، امروز همگان پی به این حقیقت بردند که این بزرگترین مراسم مذهبی دنیا است.

  موسوی در پایان گفت: این شرکت میلیونی از سراسر دنیا گذشته از شگفتی ایجاد شده برای جهانیان پیام روشنی به‌همراه دارد که ما شیعیان با اقتدا به سالار شهیدان هرگز زیر باز ظلم و ستم نخواهیم رفت و شعار “هیهات من‌الذله” شعار همیشگی ما است.

  برچسب ها :

  نظرات