آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 39320
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  جبرائیلی در گفت‌وگو با الجزیره:

  رفتار و گفتار پوتین تبلیغات جریان غرب گرا درباره تاکتیکی بودن روابط ایران-روسیه را باطل کرد

  آوای شمال/ سید یاسر جبرائیلی معاون پژوهش و آموزش فارس با حضور در استودیوی شبکه الجزیره در تهران، درباره سفر اخیر ولادیمیر پوتین به تهران گفت: نخبگان و رسانه های لیبرال و غرب گرا در ایران و روسیه مدت زیادی است که تلاش می کنند از شکل گیری یک اتحاد استراتژیک میان دو کشور جلوگیری […]

  آوای شمال/ سید یاسر جبرائیلی معاون پژوهش و آموزش فارس با حضور در استودیوی شبکه الجزیره در تهران، درباره سفر اخیر ولادیمیر پوتین به تهران گفت: نخبگان و رسانه های لیبرال و غرب گرا در ایران و روسیه مدت زیادی است که تلاش می کنند از شکل گیری یک اتحاد استراتژیک میان دو کشور جلوگیری کنند. آنها همواره سعی داشته اند همکاری های میان دو کشور و هر قدم مثبتی در این رابطه را یک دوستی موقت و زودگذر جلوه دهند که به محض تلاقی منافعی سطح پائین، از میان خواهد رفت.

  وی افزود: دیدار پوتین با آیت الله خامنه ای مخصوصا گفتار و رفتار وی نشان داد که دو کشور متحدانی استراتژیک هستند و در مسائل منطقه ای و بین المللی همکاری می کنند. 

  جبرائیلی گفت: آقای پوتین گفت که ما به متحدان و دوستانمان از پشت خنجر نمی زنیم و من فکر می کنم این سخنان و رفتار وی، خط قرمزی بر تبلیغات علیه اتحاد دو کشور بود. پوتین نشان داد که یک رابطه صمیمی در سطح بالای دو کشور وجود دارد. 

  معاون خبرگزاری فارس تاکید کرد: هر دو کشور منافعی در منطقه دارند و در این باره همکاری می کنند. یک بازی برد-برد در این میان وجود دارد و همکاری دوجانبه ایران و روسیه در حال ارتقای منافع دو کشور است. 

  جبرائیلی در پاسخ به این سوال مجری که این بازی برد-برد چیست گفت: هدف مشترک دو کشور، ریشه کنی ترورسیم در منطقه است. برخی نیروهای منطقه ای و جهانی تلاش می کنند تروریسم را در منطقه گسترش دهند اما ایران و روسیه خواهان صلح و از بین رفتن تروریسم هستند.

  معاون خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال مجری که نیروهای روسیه و ایران در سوریه چه کار می کنند گفت: دولت سوریه از ایران و روسیه  به عنوان متحدان استراتژیک خود دعوت و درخواست کرده که به آن در نابود کردن تروریسم کمک کنند. برخی کشورها در حال کمک به تروریست ها هستند و دولت سوریه از ایران و روسیه خواسته که برای مواجهه و مبارزه با این تروریسم به آن کمک کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات