آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 39314
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  «اینفووارز»:

  ترکیه به تلافی حملات مسکو علیه داعش، جنگنده روسیه را ساقط کرد

  آوای شمال/ پایگاه خبری – تحلیلی اینفووارز، بامداد چهارشنبه اقدام ارتش ترکیه در سرنگون کردن جنگنده روسیه را با حملات مسکو علیه داعش و حمایت آنکارا از این گروه تروریستی داعش مرتبط دانست. اینفووارز می‌نویسد «با آنکه ترکیه عضو ائتلاف ناتو است، حجم عظیمی از شواهد نشان می‌دهند که ترکیه در واقع با داعش متحد […]

  آوای شمال/ پایگاه خبری – تحلیلی اینفووارز، بامداد چهارشنبه اقدام ارتش ترکیه در سرنگون کردن جنگنده روسیه را با حملات مسکو علیه داعش و حمایت آنکارا از این گروه تروریستی داعش مرتبط دانست.

  اینفووارز می‌نویسد «با آنکه ترکیه عضو ائتلاف ناتو است، حجم عظیمی از شواهد نشان می‌دهند که ترکیه در واقع با داعش متحد است و با فراهم کردن مسیرهای عبور ایمن و تأمین منابع مالی برای این سازمان تروریستی در بازارهای سیاه فروش نفت، به آن کمک کرده است.»

  به نوشته این پایه تحلیلی، ۸۰۰ میلیارد دلار نفت داعش، در ترکیه فروخته شده است و نفت‌کش‌های این گروه تروریستی به طور منظم بین رقه، مقر داعش در سوریه و کشور ترکیه رفت و آمد می‌کنند. 

  چنانکه «نفیذ احمد» افشا کرده اسناد زیادی که از حمله به یکی از مخفی‌گاه‌های داعش به دست آمده از «ارتباطات مستقیم بین مقامات ترکی و سرکردگان داعش» پرده برمی‌دارند و این دیگر موضوعی نیست که قابل انکار باشد. 

  ارتش ترکیه روز سه‌شنبه اعلام کرد یک فروند جت سوخو ۲۴ روسی را در نزدیکی مرز این کشور با سوریه سرنگون کرده است.

  مقام‌های ترکیه ادعا می‌کنند که چندین بار به خلبان هواپیما هشدار داده شده بود که حریم هوایی ترکیه را نقض کرده است.

  همزمان، وزارت دفاع روسیه با تأیید سقوط این هواپیما در شمال سوریه گفت که دو خلبان آن با چترنجات از هواپیما بیرون پریده‌اند. روسیه اما نقض حریم هوایی ترکیه توسط جنگنده روسی را رد کرد.

  مطابق نوشته اینفووارز، با آنکه داده‌های راداری تأیید می‌کنند که جت روسیه حریم هوایی ترکیه را نقض کرده بوده، اما سرعت هواپیما طوری بود که نقض حریم هوایی بیش از ۹ ثانیه طول نمی‌کشید و این به معنی آن است که ترکیه در واکنش به اقدام روسیه، زیاده‌روی کرده است. 

   

  برچسب ها :

  نظرات