آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ , Saturday 16 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 39164
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  نوسازی نانوایی های محمودآباد در دستور کار قرار گیرد/ ضرورت نظارت مستمر بر عملکرد نانوایی ها

  آوای شمال/ چهارمین کارگروه آرد و نان شهرستان محمودآباد با حضور معاون شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور، فرماندار و دیگر اعضای این کارگروه برگزار شد. فرماندار شهرستان محمودآباد با بیان اینکه نان به عنوان کالای مصرفی و نیاز روزانه مردم از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: نیاز است به منظور ارائه نان […]

  آوای شمال/ چهارمین کارگروه آرد و نان شهرستان محمودآباد با حضور معاون شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور، فرماندار و دیگر اعضای این کارگروه برگزار شد.
  فرماندار شهرستان محمودآباد با بیان اینکه نان به عنوان کالای مصرفی و نیاز روزانه مردم از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: نیاز است به منظور ارائه نان با کیفیت و مرغوب به شهروندان نظارت ها بر واحدهای خبازی افزایش پیدا کند.
  وی با تإکید بر اینکه آموزش همواره مبنای تمامی تغییرات اجتماعی بوده است، افزود: این کار موجب افزایش دقت لازم و ارتقای کیفیت نان شده و هرچه خبازان در این حوزه بیشتر آموزش ببینند، میزان رضایتمندی شهروندان را بیشتر به همراه دارد.
  یحیی یوسف پور خاطرنشان کرد: نوسازی و بازسازی واحدهای خبازی سطح شهر و بروز رسانی تجهیزات و ماشین آلات طبخ نان در ارتقاء کیفیت نان به شکل مستقیم تاثیر گذار است و با کیفی سازی نان شهروندان با اطمینان خاطر اقدام به تهیه نان مصرفی خود می کنند.
  رئیس کارگروه آرد و نان شهرستان محمودآباد با اشاره به فعالیت ۱۳۳ واحد خبازی در شهرستان محمودآباد، نبود نقدینگی را یکی از مشکلات خبازان عنوان کرد و گفت: در اواسط آبان ماه سال جاری ۲۳ واحد خبازی شهرستان محمودآباد به علت عدم نقدینگی مالی نسبت به خرید آرد اقدام نکردند و این موضوع موجب تعطیلی برخی واحدهای خبازی در سطح روستاها شد و خرید نان را برای مردم در روستاها دچار مشکل کرد.
  وی با اشاره به اینکه نان غذای اصلی مردم است، اظهار کرد: تعطیلی واحدهای خبازی تبعات زیادی را برای شهرستان به همراه دارد و با توجه به دستورالعمل استانی صادره مبنی بر عدم صدور پروانه واحد خبازی بدون نظر مساعد فرماندار و کارگروه آرد و نان شهرستان باید تعطیلی واحدهای خبازی نیز با نظر فرماندار و کارگروه صورت پذیرد.
  یوسف پور با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی از سوی واحدهای خبازی خواستار نظارت بیشتر دستگاههای ذیربط در این خصوص شد و ابراز داشت: گزارش بازدیدهای میدانی انجام شده در این زمینه، نتیجه مطلوبی را به همراه نداشت و دستگاههای مسئول باید دقت لازم را داشته باشند.
  فرماندار محمودآباد اظهار کرد: نظارت مستمر بر واحدهای خبازی در بازرسی های مستمر و پیگیری های لازم در حوزه رعایت مسائل بهداشتی از سوی تمامی اعضای کارگروه آرد و نان شهرستان  باید انجام شود تا مسائل بهداشتی به حداقل برسد.
  وی با بیان اینکه در راستای جلب رضایت شهروندان از کیفیت نان، واحدهای خبازی رتبه بندی می شوند، تصریح کرد: شاخص ارزیابی این واحدها بر اساس عملکرد مطلوب و رضایت بخش است. 
  یوسف پور نوسازی واحدهای خبازی را ضروری دانست و افزود: بخش زیادی از واحدهای خبازی شکل سنتی دارند و باید در زمان تجدید پروانه به نوسازی واحد خود ملزم شوند تا شرایط نان سالم در محیط بهداشتی فراهم و موجب جلب رضایت شهروندان شود.
  فرماندار محمودآباد در پایان گفت: نانوایی هایی که عملکرد خوبی داشته باشند، مورد تشویق قرار می گیرند تا ابن کار معیار خوبی برای ایجاد رقابت و قدرشناسی از زحمت کشان این عرصه باشد.

  برچسب ها :

  نظرات