آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ , Monday 9 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 39148
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آذر, ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  سرعت اینترنت برای اولین بار به یک پتابیت رسید!

  آوای شمال/ محققان موفق شدند در فاصله ۶۰ کیلومتری بین دو دفتر مرکزی Bell Labs، با فیبر نوری داده‌ها را با سرعت یک پتابیت در ثانیه انتقال دهند. بازوی تحقیقاتی شرکت مخابراتی Alcatel-Lucent که با نام Bell Labs شناخته می‌شود اعلام کرد نمونه اولیه سیستم پیچیده چندگانه و پرسرعت اینترنتی(MIMO-SDM) را مورد آزمایش قرار داده […]

  آوای شمال/ محققان موفق شدند در فاصله ۶۰ کیلومتری بین دو دفتر مرکزی Bell Labs، با فیبر نوری داده‌ها را با سرعت یک پتابیت در ثانیه انتقال دهند.
  بازوی تحقیقاتی شرکت مخابراتی Alcatel-Lucent که با نام Bell Labs شناخته می‌شود اعلام کرد نمونه اولیه سیستم پیچیده چندگانه و پرسرعت اینترنتی(MIMO-SDM) را مورد آزمایش قرار داده است که این سیستم به آنها امکان می‌دهد در زمان راه‌اندازی نسل پنجم خدمات مخابراتی (۵G) بتوانند با سرعت یک پتابیت در ثانیه (۱Pb) خدمات اینترنت اشیاء را ارائه دهند.
  به گزارش زد.دی.نت، شرکت مخابراتی این پروژه را «دستیابی به موفقیت بزرگ» نامگذاری کرده است و می‌گویند فناوری انتقال اطلاعات MIMO مبتنی بر سیستم ۶×۶ در شهر نیوجرسی آمریکا با موفقیت انجام شده است.
  مرکز تحقیقاتی Bell Labs برای نخستین بار در این آزمایش‌ها موفق شد اختلالات داده در سیگنال‌های چندگانه را روی فیبرهای معمولی از میان بردارد تا به کمک شش فیبر نوری اپتیکال بتواند پردازش خدمات ارتباطی در آن واحد را انجام دهد.
  «مارکوس ولدون» مدیر فناوری آزمایشگاه تحقیقاتی Bell Labs در این خصوص گفت: «این آزمایش به یک موفقیت بزرگ منتهی شد و برای نخستین بار در تاریخ بشر توانست سرعت اینترنت را به یک پتابیت در ثانیه برساند.»
  سرعت اینترنت برای اولین بار به یک پتابیت رسید!
  در این آزمایش محققان از شش کابل موازی برای ارسال و شش کابل موازی برای دریافت داده‌ها استفاده کردند و موفق شدند در فاصله ۶۰ کیلومتری بین دو دفتر مرکزی Bell Labs، با فیبر نوری داده‌ها را با سرعت یک پتابیت در ثانیه انتقال دهند.
  خدمات ۵G از سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت رسمی راه‌اندازی می‌شود و بر اساس این خبر می‌توان گفت در آن سال مردم می‌توانند به اینترنت با سرعت یک پتابیت در ثانیه دسترسی داشته باشند. این رقم معادل ۱۰۰۰ ترابیت در ثانیه است.

  برچسب ها :

  نظرات