آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 39146
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آذر, ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  یک اشتباه می تواند اندروید شما را هک کند!

  آوای شمال/ گوگل کروم از ابتدای شروع کار خود گسترشی بی‌اندازه در بین کاربران داشت به‌ گونه‌ای که در دو سال اول شروع به‌کار خود تبدیل به پرکاربردترین مرورگر دنیا شد و اینترنت اکسپلورر را پشت سر گذاشت. پس از اندروید ۴، کروم مرورگر پیش‌فرض اندروید بر روی بسیاری از تلفن‌های اندرویدی شد اما حالا […]

  آوای شمال/ گوگل کروم از ابتدای شروع کار خود گسترشی بی‌اندازه در بین کاربران داشت به‌ گونه‌ای که در دو سال اول شروع به‌کار خود تبدیل به پرکاربردترین مرورگر دنیا شد و اینترنت اکسپلورر را پشت سر گذاشت.

  پس از اندروید ۴، کروم مرورگر پیش‌فرض اندروید بر روی بسیاری از تلفن‌های اندرویدی شد اما حالا محققان امنیتی ضعف‌های جدیدی از این مرورگر بر روی تقریباً تمام تلفن‌های اندرویدی یافتند که می‌تواند باعث واکنش و نگرانی گسترده‌ای در بین کاربران اندروید شود.

  یک اشتباه می تواند اندروید شما را هک کند!
  هک اندروید Android
  این خبر ممکن است باعث نگرانی شما شود پس بی‌مقدمه به آن می‌پردازیم.
  خبر بد: به‌راحتی یک لیوان آب خوردن تنها با باز کردن یک لینک ناامن و آغشته به کد هکر، تلفن شما هک شده و تمامی کنترل تلفنتان به‌دست هکر منتقل شود و این اختیار که حجم‌های مختلف و برنامه‌ها بر روی تلفنتان دانلود و نصب شود. این فقط بخش کوچکی از این کابوس است.
  خبر خوب: آن‌طورها هم که تصورش رو می‌کنید هنوز این بحث رایج نشده است.
  گوگل هنوز دراین‌باره واکنشی نشان نداده ولی شواهد نشان می‌دهد که این مشکل می‌تواند برای هر تلفن اندرویدی که از کروم استفاده می‌کند خطرناک باشد و مرتبط به ورژن اندروید ندارد بااین‌حال این مشکل تنها مربوط به کروم بوده و می‌توانید با خیال راحت‌تر از بقیه مرورگرها استفاده کنید.
  شرکت امنیتی Register که یکی از افراد پایه گوگل نیز عضو آن است، در اولین حمله‌های خود با استفاده از صفحه‌های پاپ آپ و … توانستند انواع برنامه‌ها را بر روی تلفن نصب و برخی از کنترل‌های سیستم را در اختیار بگیرند که از سوی دیگر این اطلاعات از طریق عضو گوگلی این تیم به‌عنوان یک باگ انتقال و انتظار می‌رود این ضعف امنیتی برطرف شود.
  توصیه به شما کاربران اندرویدی کروم این می‌تواند باشد که سعی کنید از صفحات پاپ آپی که امروزه به یک کلیک در سایت‌های دانلود باز می‌شوند، دوری‌کنید و سریعاً آنها رو ببندید؛ از افزونه AdBlocker استفاده کنید و از لینک‌های ناامن و تأیید نشده سرورها دوری‌کنید.

  برچسب ها :

  نظرات