آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 7 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 39143
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ آذر, ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  اینستاگرام دسترسی کاربران به حریم خصوصی افراد را می بندد

  آوای شمال/ اینستاگرام در یک بازبینی کلی بر روی برنامه‌های جانبی متصل شده به این شبکه کشف کرد که برخی از آن‌ها همچون InstaAgent توانایی پی بردن به اطلاعات مهم کاربران از جمله یوزر نیم و پسورد را دارند. برنامه  InstaAgent، پس از نصب شدن بر روی دستگاه قربانی، بی سر و صدا، اقدام به […]

  آوای شمال/ اینستاگرام در یک بازبینی کلی بر روی برنامه‌های جانبی متصل شده به این شبکه کشف کرد که برخی از آن‌ها همچون InstaAgent توانایی پی بردن به اطلاعات مهم کاربران از جمله یوزر نیم و پسورد را دارند.
  دسترسی کاربران به حریم خصوصی افراد را می بندد!
  برنامه  InstaAgent، پس از نصب شدن بر روی دستگاه قربانی، بی سر و صدا، اقدام به سرقت نام کاربری و گذرواژه حساب Instagram او نموده و سپس آن‌ها را به سرور فرماندهی ویروس نویس ارسال می‌کند. برنامه مذکور پس از برملا شدن رازش به سرعت از روی اپ‌استور حذف شد با این حال چه تضمینی وجود دارد که سایر کلاینت‌های شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام بار دیگر و با نامی متفاوت به این اطلاعات دست پیدا نکنند؟ در همین رابطه اپل سیاست سخت‌گیرانه‌تری بر روی حفظ حریم خصوصی کاربران خود برقرار کرده و به نظر می‌رسد اینستاگرام نیز در دسترسی برنامه‌های جانبی به اطلاعات کاربران یک بازنگری کلی ایجاد کند.
  دسترسی کاربران به حریم خصوصی افراد را می بندد!
  امروز ما بر روی پلتفرم اینستاگرام چندین تغییر اساسی در قسمت API ها ایجاد کرده‌ایم که بدون شک در افزایش حفظ حریم خصوصی کاربران تأثیر مثبت خواهد گذاشت. از جمله اقدامات این شبکه می‌توان به حذف API هایی که امکان دنبال کردن فید اینستاگرام در برنامه‌های جانبی را می‌دهد اشاره کرد. این شرکت همچنین به طور کلی به بررسی عملکرد کلاینت‌های اینستاگرام تا اواخر ماه جاری خواهد پرداخت و توسعه‌دهندگان تنها تا ۱ جون سال ۲۰۱۶ امکان دسترسی به  API های قبلی را خواهند داشت.
  بدون شک این اقدام اینستاگرام حرکتی مثبت در جهت حفظ اطلاعات کاربران قلمداد می‌شود که می‌تواند قبل از وقوع فاجعه جلوی آن را بگیرد. لازم به ذکر است که اینستاگرام اولین برنامه چند پلتفرمی نیست که دسترسی برنامه‌های جانبی به اطلاعات کاربران را سخت‌تر می‌کند زیرا سال گذشته واتس‌اپ نیز دست به اقدامی مشابه زده بود و دور از انتظار نیست که دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز از آن‌ها پیروی کنند.

  برچسب ها :

  نظرات