آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ , Thursday 13 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38943
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ آذر, ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دیلی تلگراف:

  پیامدهای کاهش عامدانه بهای نفت دامن عربستان را گرفته است

  آوای شمال/ طرح‌ عربستان سعودی برای ایجاد آشفتگی در بازار جهانی نفت با هدف اثر گذاردن بر اقتصاد برخی رقبای سیاسی خود در منطقه و جهان، اکنون باعث بروز تبعات ناخوشایندی برای این کشور شده است. به گزارش روزنامه دیلی‌تلگراف انگلیس، کارشناسان مؤسسه مالی چندملیتی «بانک آو آمریکا» درخصوص مخاطرات پیشِ روی نظام تعیین نرخ […]

  آوای شمال/ طرح‌ عربستان سعودی برای ایجاد آشفتگی در بازار جهانی نفت با هدف اثر گذاردن بر اقتصاد برخی رقبای سیاسی خود در منطقه و جهان، اکنون باعث بروز تبعات ناخوشایندی برای این کشور شده است.

  به گزارش روزنامه دیلی‌تلگراف انگلیس، کارشناسان مؤسسه مالی چندملیتی «بانک آو آمریکا» درخصوص مخاطرات پیشِ روی نظام تعیین نرخ ارز عربستان سعودی با وجود افزایش ناگهانی بهای دلار هشدار داده‌اند.

  «آمبروز پریچارد» سردبیر بخش اقتصاد بین‌الملل روزنامه دیلی‌تلگراف، می‌گوید: «به نظر می‌رسد ادامه استراتژی غوطه‌ور کردن جهان در طلای سیاه برای تأثیر بر اوضاع اقتصادی رقبا، باتوجه به اقدام قریب‌الوقوع بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) در افزایش نرخ بهره، بیش از این برای عربستان امکان‌پذیر نباشد.»

  به گفته «فرانسیسکو بلان» کارشناس مسائل استراتژیک حوزه انرژی در بانک آو آمریکا، در این میان، مسأله اساسی، اتفاقی است که برای ارزش ریال سعودی خواهد افتاد. بلان معتقد است اگرچه صندوق ذخائر ارزی عربستان همچنان قادر به ایجاد یک حاشیه ایمن در مواجهه با عواقب ناخوشایند آتی است، اما این راهکار نیز زمان زیادی به درازا نخواهد کشید.

  این کارشناس سابق شرکت سرمایه‌گذاری «گلدمن ساکس» می‌افزاید: «اگر قیمت نفت خام برنت دریای شمال به حدود ۳۰ دلار کاهش یابد، سرعت افت ذخائر ارزی سعودی به میزان ۱۸ میلیارد دلار در ماه خواهد رسید. در این هنگام، عربستان سعودی تنها دو گزینه پیشِ رو دارد: ۱- کاهش ذخائر نفت ۲- روی آوردن به نظام نرخ ارز شناور.»

   

  برچسب ها :

  نظرات