آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ , Sunday 26 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38858
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان
 •   

  دوازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی/۴

  ۳۳ میلیون دلار پول کنت بانک تاجیکستان را از خارج وارد کردم/ تحریم شدن SCT بنکرز نشان واقعی بودن شرکت است

  آوای شمال/ متهم پرونده نفت در ادامه دادگاه در پاسخ به نحوه افزایش سرمایه بانک FIIB پاسخ داد: سهام بانک FIIB را از ۴ به ۱۰۴ میلیون دلار رساندیم اما چون سرمایه گذار بانک کنت تاجیکستان بود باید سهام آن‌را افزایش می‌دادیم. بنابراین افزایش سرمایه و سهام کنت بانک را تا ۱۰۴ میلیون دلار آغاز […]

  آوای شمال/ متهم پرونده نفت در ادامه دادگاه در پاسخ به نحوه افزایش سرمایه بانک FIIB پاسخ داد: سهام بانک FIIB را از ۴ به ۱۰۴ میلیون دلار رساندیم اما چون سرمایه گذار بانک کنت تاجیکستان بود باید سهام آن‌را افزایش می‌دادیم. بنابراین افزایش سرمایه و سهام کنت بانک را تا ۱۰۴ میلیون دلار آغاز کردم.

  ب.ز گفت: پس از راه‌اندازی بانک تاجیکستان و FIIB  قرار شد توسعه افزایش سرمایه طول بکشد. در این جا قاضی صلواتی پرسید ۶۰ درصد این افزایش سرمایه را بانک ملت انجام داد که وی پاسخ داد بانک ملت یک یورو هم پرداخت نکرد. در حالی که پس از افزایش سرمایه بانک ملت نزدیک به ۱۷ میلیون دلار باقی مانده بود که بانک ملت دیگر پولی نداشت تا به من بدهد.

  وی خاطرنشان کرد: پول مربوط به افزایش سرمایه کنت بانک تاجیکستان را از ایران نبردم بلکه ۳۲ میلیون دلار را از خارج وارد کشور کردم چرا که بانک ملت ایران خارج از کشور پولی نداشت تا به من بدهد.

  زنجانی در پاسخ به این سوال قاضی که آیا شرکت SCT دبی وجود خارجی دارد یا خیر گفت: قبل از اینکه SCT بنکرز کیش را افتتاح کنیم به دنبال ایجاد چنین شرکتی در دبی بودیم اما اجازه این کار در دبی داده نشد.

  سپس در سال ۸۷ ما SCT بنکرز کیش را در ایران تاسیس کردیم و آن را در دبی ثبت کردیم و مرکز دبی را شعبه‌ای از کیش عنوان کردیم.

  متهم نفتی شاهد واقعی بودن این شرکت را وجود و حضور این شرکت در لیست تحریم دانست و گفت: اظهارات خوانده شده به نقل از آقای ط که از مدیران شرکت است و اعلام کرده چنین شرکتی در دبی وجود ندارد اشتباه است چرا که ایشان مدیر هتل‌های ما در امارات است.

   

  برچسب ها :

  نظرات