آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ , Tuesday 10 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38674
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > ایران و جهان
 •   

  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری مازندران

  بهره‌مندی تمام روستاهای مازندران از اینترنت تا سال ۹۵

  آوای شمال/ علی طهماسبی در مراسم برگزاری نخستین استارت‌آپ اسپارک مازندران‎ در واحد ساری با بیان اینکه زیرساخت‌های ارتباطات استان در کشور رتبه دوم بعد از تهران را دارد، اظهار کرد: در استان بیش از ۶ هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری نصب شده و ضریب نفوذ اینترنت استان نیز ۱۰۲ درصد است. وی با بیان […]

  آوای شمال/ علی طهماسبی در مراسم برگزاری نخستین استارت‌آپ اسپارک مازندران‎ در واحد ساری با بیان اینکه زیرساخت‌های ارتباطات استان در کشور رتبه دوم بعد از تهران را دارد، اظهار کرد: در استان بیش از ۶ هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری نصب شده و ضریب نفوذ اینترنت استان نیز ۱۰۲ درصد است.

  وی با بیان اینکه میزان کاربران اینترنت استان اکنون ۱۲ درصد است، بیان داشت: این آمار رو به افزایش است که تا پایان سال به ۱۶ درصد هم می‌رسد.

  طهماسبی افزود: در بحث سرویس ADSL مازندران در سال ۹۲ با ۶۳ درصد رتبه نخست را در کشور داشته است و در سال ۹۴ نیز با ۴۲ درصد همچنان رتبه اول را دارد که این کاهش به‌خاطر تمایل کاربران به استفاده از اینترنت همراه است.

  وی هدف اصلی در حوزه ارتباطات را ارائه سرویس مناسب به کاربران دانست و افزود: اکنون ۱۰۶ درصد سیم کارت فعال در استان وجود دارد که حدود ۳۰ درصد آنها از اینترنت همراه استفاده می‌کنند.

  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانداری مازندران با اشاره به اینکه حدود ۱۳ درصد از دانشجویان دانشگاه‌های استان در رشته‌های IT و یا مرتبط به آن در حال تحصیل هستند، افزود: یکی از مشکلات امروز ما در بحث محتوا است و علاقه‌مندان می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند.

  این مسئول با اشاره به توسعه و ایجاد زیرساخت‌ها در روستاهای استان، گفت: براساس برنامه تا پایان شش ماهه نخست سال ۹۵ در همه روستاهای استان امکان استفاده از اینترنت فراهم می‌شود.

  وی با بیان اینکه در بحث ICT روستایی زمینه فعالیت بسیار مناسب و فراهم است، ادامه داد: خدمات بهداشت الکترونیکی روستایی، کشاورزی الکترونیکی روستایی، درمان الکترونیکی روستایی، تجارت الکترونیک روستایی، گردشگری الکترونیک روستایی از جمله زمینه‌های هستند که نیاز به فعالیت بیشتری دارند.

  معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری نیز رویداد استارت‌آپ را ایجاد یک مدل برای کسب و کار عنوان کرد و بیان داشت: استارت‌آپ‌ها در راستای افزایش کارایی افراد برای تبدیل ایده به پدیده، از طریق مدل‌سازی طرح‌های کسب و کار است.

  محمد فارسی در رویداد «استارتاپ اسپارک مازندران»‎ استارت‌آپ‌ را یک موضوع موقت دانست و اظهار کرد: افرادی که طرح و ایده نو دارند اما راه‌حل اجرایی شدن آن را نمی‌دانند با حضور در این رویدادها و استفاده از تجربیات دیگران برای پیدا کردن یک راه حل تلاش کنند.

  وی در پایان گفت: مرکز رشد فناوری اطلاعات در صنعت واحد ساری شرایط مناسبی برای حضور صاحبان طرح و ایده را فراهم کرده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات