آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 15 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38662
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  آیت‌الله مکارم شیرازی:

  وضع شروط دست‌وپاگیر برای سرمایه‌گذاران خارجی مشکل‌آفرین است/ انتقاد از واردات خودروهای میلیاردی

  آوای شمال/ آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، با بیان اینکه مراجع و علما با وجود اینکه در متن مباحث کشور نبودند ولی ‌مشکلات را درک می‌کنند، اظهار کرد: به دلیل اینکه هر گروه و هر نهادی تنها به خود فکر می‌کند، در کشور […]

  آوای شمال/ آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس و هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، با بیان اینکه مراجع و علما با وجود اینکه در متن مباحث کشور نبودند ولی ‌مشکلات را درک می‌کنند، اظهار کرد: به دلیل اینکه هر گروه و هر نهادی تنها به خود فکر می‌کند، در کشور ما فرهنگ فکر جمعی وجود ندارد.

  وی موفقیت جامعه را در گرو فکر جمعی دانست و بیان کرد: زمانی می‌توانیم موفق باشیم که همه دستگاه‌ها به وحدت فکری داشته باشند و برای حل مشکلات جامعه با یاری یکدیگر تلاش کنند ولی متاسفانه این فرهنگ هنوز در کشور ما نهادینه نشده است.

  این مرجع تقلید با اشاره به برخی از تندروی‌ها گفت: برخی افراد زمانی که صحبت از سرمایه خارجی به میان می‌آید با وضع شروط دست و پاگیر و مطرح کردن برخی مباحث مشکلاتی را به وجود می‌آورند.

  آیت‌الله مکارم شیرازی با تبیین دیگر مشکلاتی که امروز کشور با آن دست به گریبان است، تصریح کرد: فشار خارجی از دیگر مشکلاتی است که امروز کشور ما با آن در حال مقابله است و دشمنان با فشارهایی که به ما وارد می‌کنند نمی‌خواهند بگذارند کشور ما از نظر اقتصادی پیشرفت داشته باشد.

  وی با تاکید بر اینکه وحدت فکری، سعه صدر و جلوگیری از نفوذ دشمن از جمله راهکارهای رسیدن به پیشرفت و عبور از این وضعیت است، گفت: برای رسیدن به موفقیت باید با دقت برنامه‌ریزی کرد و همه جوانب را مورد ارزیابی قرار داد.

  این مرجع تقلید با بیان اینکه اسراف از دیگر مشکلاتی است که در کشور ما وجود دارد گفت: امروز در کشور گروه‌هایی هستند که به فکر جامعه نیستند و نسبت به وارد کردن خودروهای میلیاردی مبادرت می‌کنند.

  آیت‌الله مکارم شیرازی با ابراز نگرانی از اینکه معلوم نیست، چنین خودروهای گران قیمتی برای چه کسی به کشور وارد می‌شود،‌ مطرح کرد: این اتفاقات در حالی در کشور ما رقم می‌خورد که اگر قرار باشد جنسی در کشور تولید شود برخی آقایان ابراز ناراحتی می‌کنند.

  وی ادامه داد: آن دسته از افرادی که از تولید کالاهای داخلی در کشور ابراز ناراحتی می‌کنند تکلیفشان مشخص است زیرا به فکر تامین منفعت خود به شیوه بهره بردن از واردات کالاهای خارجی هستند.

  مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود مباحث اخلاقی را مورد توجه قرار داد و بیان کرد:‌ در جامعه امروزی مباحث اخلاقی به وسیله رشوه، ربا و اسراف متزلزل شده است و برای برطرف کردن این مشکل باید وحدت فکری و اراده همگانی وجود داشته باشد تا بتوانیم به نتیجه برسیم.

  وی امنیت را بزرگترین نعمت کشور ذکر کرد و با اشاره به هشدار وزیر اطلاعات در ارتباط با اینکه وقایع تروریستی فرانسه برای ما نیز یک زنگ خطر است، تاکید کرد: در این زمینه باید کارهای عملی انجام شود.

  این مرجع تقلید با تاکید بر ضرورت وحدت تمام اقشار جامعه با دولت خاطرنشان کرد: دولت نباید خود را از جامعه و ملت جدا بداند و همه باید متحد شده و حرکت خود را در یک مسیر ادامه دهند تا مشکلات یکی پس از دیگری برطرف شود.

  آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به برگزاری انتخابات و برخی اظهار نظرها متذکر شد: بیان برخی مسائل نه تنها مشکلات کشور را برطرف نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود مباحث اصلی کشور نیز پیش نرود و در این راستا تنها راه از بین بردن مشکلات، اتحاد همه دستگاه‌هاست.

   

  برچسب ها :

  نظرات