آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ , Thursday 5 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38503
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مسکو:

  انفجار بمب سبب سقوط هواپیمای روسیه در مصر شد

  آوای شمال/ به نقل از العربیه، سازمان اطلاعات روسیه اعلام کرد که انفجار بمب باعث سقوط هواپیماری روسیه در شرم الشیخ بوده است. بنا بر گزارش خبرگزاری «اینترفکس» روسیه، «الکساندر بورتنیکوف» رئیس سرویس امنیتی فدرال روسیه این خبر را اعلام کرده است. به گفته این مقام عالیرتبه امنیتی روسیه، «بررسی ها از کشف آثار مربوط […]

  آوای شمال/ به نقل از العربیه، سازمان اطلاعات روسیه اعلام کرد که انفجار بمب باعث سقوط هواپیماری روسیه در شرم الشیخ بوده است.

  بنا بر گزارش خبرگزاری «اینترفکس» روسیه، «الکساندر بورتنیکوف» رئیس سرویس امنیتی فدرال روسیه این خبر را اعلام کرده است.

  به گفته این مقام عالیرتبه امنیتی روسیه، «بررسی ها از کشف آثار مربوط به مواد منفجره در لاشه هواپیمای ایرباس روسیه حکایت دارد».

   سرویس امنیتی روسیه سقوط این هواپیما را یک حمله تروریستی خواند و اعلام کرد که مواد منفجره جاسازی شده در این هواپیما بلافاصله پس از بلند شدن آن از فرودگاه شرم الشیخ منفجر شده است.

  بورتنیکوف به «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: «ما می توانیم بگوییم که این یک اقدام تروریستی بوده است. پس از بررسی های انجام شده روی تمام قطعات کشف شده در محل حادثه، متوجه آثار مواد منفجره ساخت خارج شده ایم.»

  وی افزود: «حین این پرواز، یک بمب دست ساز با قدرت ۱٫۵ کیلوگرم تی ان تی منفجر شده است. در نتیجه هواپیما در هوا متلاشی شده که این مسئله نیز دلیل اصلی متلاشی شدن شدید اجزای بدنه هواپیما است.»

  رئیس جمهوری روسیه نیز با اشاره به انفجارها در ایستگاه راه آهن در دسامبر سال ۲۰۱۳ گفت، این نخستین بار نیست که روسیه با «یک جنایت تروریستی وحشیانه، اغلب بدون دلیل مشخصی، در خارج یا داخل این کشور، مواجه می شود».

  پوتین ضمن ابراز همدردی مجدد با خانواده های قربانیان این حادثه ادامه داد: «کشتار شهروندان و اتباع روس در صحرای سینا از جمله مرگبارترین جنایات انجام شده به لحاظ شمار قربانیان بوده است».

  رئیس جمهور روسیه در ادامه متعهد شد که عاملان این جنایت پیدا و مجازات خواهند شد و گفت: این تراژدی غم بار همیشه در خاطر ما خواهد ماند اما تروریست ها بدانند که این باعث نخواهد شد که ما از پیدا کردن و مجازات خاطیان این جنایت دست بکشیم.

  وی همچنین تأکید کرد: ارتش ما در سوریه نه تنها باید به عملیات خود ادامه دهد، بلکه باید به نحوی تقویت شود که تروریست ها بفهمند نمی توانند از سزای اقداماتشان فرار کنند.

  رئیس سرویس امنیتی روسیه در ادامه اظهاراتش از تعیین پاداش ۵۰ میلیون دلاری برای ارائه اطلاعات در خصوص حمله تروریستی به هواپیمای ایرباس روسیه خبر داد.

  بنا بر این گزارش، یک فروند هواپیمای ایرباس A231 روسیه در تاریخ ۳۱ اکتبر در حالی که از مصر عازم روسیه بود، برفراز صحرای سینا منفجر شد و سقوط کرد. تمام ۲۲۴ سرنشین آن جان باختند.

   

  برچسب ها :

  نظرات