آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ , Monday 16 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38289
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > فضای مجازی
 •   

  قابلیت بلوتوث های ۲۰۱۶

  آوای شمال/ یکی از محبوب ترین فناوری های موجود بر روی کره زمین، قرار است در سال آینده دچار تغییرات بزرگی شود. روز گذشته Bluetooth Special Interest Group که وظیفه ارتقا و بروزرسانی استانداردها و فناوری های موجود در اتصالات بلوتوث را برعهده دارد چند دستاورد جدید را معرفی کرد که می تواند سبب شود […]

  آوای شمال/ یکی از محبوب ترین فناوری های موجود بر روی کره زمین، قرار است در سال آینده دچار تغییرات بزرگی شود. روز گذشته Bluetooth Special Interest Group که وظیفه ارتقا و بروزرسانی استانداردها و فناوری های موجود در اتصالات بلوتوث را برعهده دارد چند دستاورد جدید را معرفی کرد که می تواند سبب شود این اتصال در سال آینده وظایف و قابلیت های جدیدی را برعهده بگیرد.
  Toby Nixon مدیر گروه Bluetooth SIG درباره این تغییرات می گوید: “درخواست های فراوانی از سوی کاربران و صنعت وجود دارد که اتصال بلوتوث توسط قابلیت ها و توانایی هایی جدید بروز شود. امروز تعدادی از این قابلیت های جدید را معرفی می کنیم. این قابلیت های جدید می تواند سبب شود که پروژه Internet of Things (IoT) در سال ۲۰۲۵ ارزشی در حدود ۲ تا ۱۱ تریلیون دلار را داشته باشد. علاوه بر این بروزرسانی های صورت گرفته در این فناوری در سال ۲۰۱۶ می تواند سبب شود که رشد پروژه IoT با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
  “آپدیت های تکنیکی که در سال آینده رسماً عرضه می شود شامل افزایش برد اتصال بلوتوث تا ۴ برابر مقدار کنونی، افزایش سرعت این اتصال تا ۱۰۰ درصد بدون افزایش میزان مصرف انرژی و Mesh Networking خواهد بود. با استفاده از Mesh Networking دستگاه های دارای اتصال بلوتوث می توانند با یکدیگر اتصال برقرار کنند و محیط یک ساختمان یا یک مطب را به صورت کامل پوشش دهند. این قابلیت می تواند برای استفاده از یک برنامه یا ابزار در محیط آن ساختمان مورد استفاده قرار بگیرد.اگرچه پروژه IoT دلیل اصلی این بروزرسانی هاست اما با توجه به اینکه بلوتوث به عنوان یک بخش اساسی و جداناپذیر از دستگاه های قابل حمل محسوب می شود استفاده از این بروزرسانی ها بسیار عالی به نظر می رسد.

  برچسب ها :

  نظرات