آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ , Friday 13 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38254
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان > سیاسی
 •   

  روایت احمدی‌توکلی از سهل‌انگاری و بی‌توجهی ظریف در منافع ملی/عکس‌نوشت

  آوای شمال/ احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی چندی قبل در نامه‌ای تحت عنوان گزارش به مردم در مورد برجام، فرایند بررسی برجام در مجلس و اقدامات خود به‌عنوان یک نماینده در این زمینه را تشریح کرد، که قسمتی از آن را در ادامه می‌خوانید: سه شنبه ۳۰ تیر ماه آقای دکتر […]

  آوای شمال/ احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی چندی قبل در نامه‌ای تحت عنوان گزارش به مردم در مورد برجام، فرایند بررسی برجام در مجلس و اقدامات خود به‌عنوان یک نماینده در این زمینه را تشریح کرد، که قسمتی از آن را در ادامه می‌خوانید:

  سه شنبه ۳۰ تیر ماه آقای دکتر ظریف به مجلس آمد و گزارشی از برجام و حواشی آن، از جمله قطعنامه ۲۲۳۱ تقدیم مجلس کرد.

  چهار سوال نوشتم و برای رئیس جلسه، آقای لاریجانی فرستادم، این از حقوق نمایندگان است که سوال خود را از مسئولانی که گزارش تقدیم مجلس می‌کنند به رئیس جلسه بدهند و او باید بخواند و پاسخ بخواهد.

  آقای لاریجانی سه تا را خواند و دکتر ظریف پاسخ داد. از جمله پرسیدم در حالی که لااقل ۴ بار لفظ تعلیق صراحتا در برجام آمده است چرا آقای وزیر چند بار با تأکید گفتند تمام تحریم ها لغو شده است؟ با کمال تعجب وزیر محترم در پاسخ گفت: «اصلاً تعلیق هیچ‌جا نیامده، در هیچ جای برجام تعلیق نیامده، هر کس تعلیق ترجمه کرده اشتباه کرده، هیچ جای برجام تعلیق نیامده، کلمه تعلیق وجود ندارد، لغو کرد . . . لغو، تمام شد.»

  من کلمه انگلیسی suspend را در متن برجام با ماژیک برجسته کردم و چون خودم منتظر اجازه اخطار بودم، از آقای دکتر نجابت خواهش کردم برود آن‌ها را به دکتر لاریجانی نشان دهد، لاریجانی که مطمئن شد به نجابت گفت برو به ظریف نشان بده، آقای دکتر ظریف در واکنش به دکتر نجابت گفت من ندیده بودم! عذر بدتر از گناه.

  برچسب ها :

  نظرات