آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ , Wednesday 22 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38172
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آبان, ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > ایران و جهان
 •   

  نماینده ولی‌فقیه در مازندران:

  سیاسی‌کردن دانشگاه‌ها و محیط علمی کشور اشتباه است

  آوای شمال/ صبح امروز داوود دومیری‌گنجی رئیس بنیاد علمی نخبگان استان مازندران با آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران دیدار کرد. این دیدار در راستای ارائه گزارش عملکرد سالانه بنیاد علمی نخبگان و تشکیل ستاد برگزاری همایش نکوداشت حضرت‌آیت‌الله حسن‌زاده آملی برگزار شد. نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران در این دیدار با بیان […]

  آوای شمال/ صبح امروز داوود دومیری‌گنجی رئیس بنیاد علمی نخبگان استان مازندران با آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران دیدار کرد.

  این دیدار در راستای ارائه گزارش عملکرد سالانه بنیاد علمی نخبگان و تشکیل ستاد برگزاری همایش نکوداشت حضرت‌آیت‌الله حسن‌زاده آملی برگزار شد.

  نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران در این دیدار با بیان اینکه باید به حالات و اوصاف آیت‌الله حسن‌زاده آملی اشراف کامل داشته باشد، اظهار کرد: شاید خود ایشان به این نکوداشت قائل نباشند اما باید یک همایشی درخور شان ایشان گرفته شود.

  این مسئول حضرت آیت‌الله حسن‌زاده آملی را به‌عنوان شخصیتی کم‌نظیر در جهان اسلام دانست و افزود: همایش نکوداشت این عالم وارسته باید پربار و پرمحتوا باشد.

  آیت‌الله نورالله طبرسی با بیان اینکه آثار، احوالات و آنچه که به آیت‌الله حسن‌زاده آملی مربوط می‌شود باید شفاف و برجسته شود، ادامه داد: ایشان حدود ۱۸۰ کتاب نوشته با ترجمه کرده است.

  وی با بیان اینکه بسیاری از احوالات ایشان در توان افراد دیگر نیست، افزود: لیستی از آثار و کتاب‌های حسن‌زاده آملی تهیه و علاقه‌مندی و رادتمندی ایشان به مقام معظم رهبری را مدنظر قرار دهید.

  نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران بیان کرد: آیت‌الله حسن‌زاده آملی شخصیتی فقیه، جامع، فیلسوف، ریاضی‌دان، مسلط به ادبیات عربی، فرانسوی و انگلیسی است.

  این مسئول وارد شدن به وادی آیت‌الله حسن‌زاده آملی را دشوار دانست و اضافه کرد: با وجود علما و نخبگان دانشگاهی همایش نکوداشت آیت‌الله حسن‌زاده آملی باید حساسانه برگزار شود.

  طبرسی با بیان اینکه استان مازندران از گذشته تاکنون به استعدادپروری و پرورش نخبگان علمی معروف بود، تصریح کرد: سیاسی‌کردن دانشگاه‌ها و محیط علمی کشور اشتباه است.

  وی در پایان تاکید کرد: هر فر در هر جایگاهی باید شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود را حفظ کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات