آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ , Monday 13 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38132
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مقام آمریکایی:

  گذرنامه سوری پیدا شده در حملات پاریس احتمالا تقلبی است

  آوای شمال/ در حالی که رسانه‌های غربی بر سر گذرنامه سوری یکی از عاملان حملات پاریس جنجال درست کرده‌اند، یک مقام اطلاعاتی آمریکا از احتمال تقلبی بودن آن خبر داده است. حملات، انفجارها و تیراندازی‌های در پاریس که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته، بامداد شنبه صدها فرانسوی را کشته و زخمی کرده است که […]

  آوای شمال/ در حالی که رسانه‌های غربی بر سر گذرنامه سوری یکی از عاملان حملات پاریس جنجال درست کرده‌اند، یک مقام اطلاعاتی آمریکا از احتمال تقلبی بودن آن خبر داده است.

  حملات، انفجارها و تیراندازی‌های در پاریس که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته، بامداد شنبه صدها فرانسوی را کشته و زخمی کرده است که بنا بر اعلام برخی رسانه‌های این حملات بیش از ۱۵۰ کشته داشت البته مقامات فرانسوی تعداد ۱۲۸ کشته را رسما تایید کردند

  رسانه‌های فرانسوی روز شنبه(دیروز) به نقل از منابع امنیتی گزارش دادند که در نزدیکی جسد یکی از عوامل انتحاری حادثه پاریس، یک گذرنامه سوری پیدا شد.

  روزنامه فرانسوی «لیبراسیون» هم گزارش داد که عاملان این حمله گذرنامه‌های فرانسوی، مصری و سوری داشتند که مأموران پلیس تاکنون موفق شدند که عامل فرانسوی را تعیین هویت کنند.

  منابع دولتی یونان هم روز گذشته در این باره مدعی شدند که گذرنامه سوری پیدا شده در صحنه قتل در پاریس، متعلق به یک پناهجو است که در ماه اکتبر از طریق آب‌های یونان، وارد اروپا شده است.

  اما یک منبع اطلاعاتی آمریکایی از احتمال تقلبی بودن گذرنامه مذکور سخن گفته و در اینکه این گذرنامه واقعا متعلق به یک تبعه سوریه باشد، ابراز تردید کرد.

  وی به «سی‌بی‌اس نیوز» گفت که گذرنامه سوریه‌ای احتمالا تقلبی است. این مقام که نامش منتشر نشده، افزود: این گذرنامه اعداد معمولی که یک گذرنامه قانونی سوریه دارد را ندارد و عکس آن با نامش همخوانی ندارد».

   

  برچسب ها :

  نظرات