آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38063
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  در نامه‌ای به وزیر دفاع

  نخست‌وزیر کانادا رسما دستور توقف عملیات در عراق و سوریه را صادر کرد

  آوای شمال/ «جاستین ترودو» نخست‌وزیر جدید کانادا هفته گذشته رسما به وزیر دفاع این کشور مأموریت داده است که حملات هوایی این کشور در عراق و سوریه را متوقف کند. وی که دو هفته پیش با شکست محافظه‌کاران به رهبری «استفان هارپر»، قدرت را به دست گرفت، در جریان رقابت‌های انتخابات وعده داده بود که […]

  آوای شمال/ «جاستین ترودو» نخست‌وزیر جدید کانادا هفته گذشته رسما به وزیر دفاع این کشور مأموریت داده است که حملات هوایی این کشور در عراق و سوریه را متوقف کند.

  وی که دو هفته پیش با شکست محافظه‌کاران به رهبری «استفان هارپر»، قدرت را به دست گرفت، در جریان رقابت‌های انتخابات وعده داده بود که جنگنده‌های کانادایی درگیر عملیات در منطقه را به خانه بازگرداند.

  بر اساس یکی از رسوم در کانادا، نخست‌وزیر جدید پس از آغاز به کار، طی نامه‌هایی به وزرا اولویت‌‌ها و وظایف اصلی آن‌ها را مشخص می‌کند.

  این نامه‌ها روز ۶ نوامبر (۱۵ آبان) صادر شده و روز جمعه در دسترس عموم قرار گرفته است.

  در یکی از بندهای نامه‌ای که ترودو به «هجرت سجان» وزیر دفاع جدید کانادا ارسال کرده، پایان دادن به عملیات نظامی کانادا در عراق و سوریه یکی از اولویت‌هایی اعلام شده که وی باید برای تحقق آن تلاش کند.

  در این بخش از نامه آمده است: «با همکاری وزیر امور خارجه، به مأموریت رزمی در عراق و سوریه پایان دهید و تلاش‌های کانادا در منطقه (خاورمیانه) را بر آموزش نیروهای محلی و حمایت‌های انسان‌دوستانه، متمرکز کنید.»

  ترودو که تغییر و تحول در سیاست خارجی یکی از شعارهای انتخاباتی‌اش بوده، در اولین گفت‌وگوی تلفنی‌اش با باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا هم گفته بود که قصد دارد به حملات هوایی پایان داده و مشارکتش در ائتلاف تحت رهبری واشنگتن را به اعزام مربی برای آموزش نیروهای عراقی و پیشمرگه محدود کند. 

  به نوشته رسانه‌های کانادایی، انتظار می‌رود ترودو در حاشیه نشست گروه ۲۰ که در ترکیه برگزار می‌شود هم در دیدار رو در رو با اوباما، بار  دیگر بر تصمیم خود تأکید کند.

  با این وجود هنوز مشخص نیست که این تصمیم او چه زمان عملیاتی شود. 

   

  برچسب ها :

  نظرات