آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 5 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38036
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  چقدر از «حلب» سوریه آزاد شده است؟+نقشه پیشروی‌های جدید

  آوای شمال/ نیروهای ارتش سوریه با کمک رزمندگان مقاومت روز گذشته موفق شدند ۷۰ کیلومتر از حومه جنوبی حلب را پاکسازی کنند. به گزارش فارس، در طول چند روز گذشته از آغاز عملیات نزدیک به ۳۴۵ کیلومتر از حومه جنوبی حلب پاکسازی شده و با احتساب پیشروی‌های روز جمعه در مجموع به ۴۲۰ کیلومتر مربع […]

  آوای شمال/ نیروهای ارتش سوریه با کمک رزمندگان مقاومت روز گذشته موفق شدند ۷۰ کیلومتر از حومه جنوبی حلب را پاکسازی کنند.

  به گزارش فارس، در طول چند روز گذشته از آغاز عملیات نزدیک به ۳۴۵ کیلومتر از حومه جنوبی حلب پاکسازی شده و با احتساب پیشروی‌های روز جمعه در مجموع به ۴۲۰ کیلومتر مربع می‌رسد.

  برای مشاهده نقشه در اندازه بزرگتر    کلیک کنید

  بنا بر این گزارش، ارتش سوریه با پاکسازی روز گذشته موفق شدند خود را به حومه شرقی استان ادلب و مسیر بین المللی دمشق-حلب نزدیک کند.

  نیروهای سوری و مقاومت روز گذشته برای نخستین بار جنگ‌افزارهای تروریست‌ها را در این منطقه هدف قرار داده و آن را منهدم کردند.

  مسیر حلب دمشق از سال ۲۰۱۲ تحت اشغال عناصر تروریستی است و نیروهای سوری برای اولین بار است که به این مسیر تا این حد نزدیک می شوند.

  در همین راستا، نیروهای سوری حاضر در حومه شرقی استان حلب طی چند روز گذشته موفق شدند نزدیک به ۳۰ کیلومتر را پاکسازی کنند.

  این در حالی است که ارتش سوریه به همراه نیروهای مقاومت از آغاز عملیات شکست محاصره حلب در محور شرقی موفق شدند در مجموع نزدیک به ۷۰ کیلومتر را پاکسازی کنند.

  در جزئیات پیشروی‌های نیروهای سوری و مقاومت باید گفت که این نیروها طی چند روز گذشته پس از آزادسازی کامل فرودگاه «کویرس» موفق شدند کنترل شهر «الحاضر»، «العیس»، «تل العیس»، شهر‌ک‌های «بانص» و «رسم الصهریج» را به دست گیرند.

  در شهر الحاضر، نیروهای سوری پس از پاکسازی فرودگاه کویرس موفق شدند وارد این شهر شوند و در کمتر از چهار ساعت این شهر فتح شد و تروریست‌های جبهه النصره و احرار الشام نیز به سمت شهرک العیس در غرب شهر الحاضر عقب‌نشینی کردند.

  ارتش سوریه همچنین موفق شده بود استحکامات «جبهه النصره» و «احرار الشام» را در سمت شرق شهر الحاضر در هم شکند و در جریان درگیری‌ها در شرق الحاضر تعدادی از عناصر تروریستی کشته شدند.

  ارتش سوریه پس از فتح شهر الحاضر تل العیس را زیر آتش‌شدید توپخانه قرار داد؛ به طوری که در کمتر از یک ساعت بیش از ۲۰۰ گلوله از جمله گلوله‌های مختلف خمپاره به مواضع تروریست‌ها در تل‌العیس شلیک کرد.

  نیروهای سوری با کمک نیروهای حزب الله لبنان و گروه مقاومت النجباء عراق جمعه در حومه جنوب غربی استان حلب موفق شدند بر «تله ایکاردا» سیطره پیدا کنند.

  این منطقه مهم و راهبردی تنها کمتر از ۵۰۰ متر با مسیر بین المللی دمشق-حلب فاصله دارد.

  نیروهای سوری و لبنانی همچنین کنترل کامل روستای «تل حدیه» واقع در غرب شهرک العیس را به دست گرفتند.

   

  برچسب ها :

  نظرات