آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ , Thursday 23 January 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 38034
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ آبان, ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > ایران و جهان
 •   

  مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران اعلام کرد

  عضویت ۱۲۰ هزار مازندرانی در کتابخانه‌های عمومی

  آوای شمال/ مرتضی عمرانی صبح امروز در جمع خبرنگاران مازندران اظهار کرد: در هفته کتاب و کتاب‌خوانی فعالیت‌های زیادی در استان برگزار می‌شود که یکی از آنها توزیع ۲۵ هزار جلد کتاب در ۲۳ ایستگاه سیار است. وی بیان کرد: ۳۰۶ برنامه فرهنگی از جمله نشست‌های کتاب‌خوانی دانش‌آموزی، جلسات نقد و بررسی، ایستگاه‌های اهدای کتاب، […]

  آوای شمال/ مرتضی عمرانی صبح امروز در جمع خبرنگاران مازندران اظهار کرد: در هفته کتاب و کتاب‌خوانی فعالیت‌های زیادی در استان برگزار می‌شود که یکی از آنها توزیع ۲۵ هزار جلد کتاب در ۲۳ ایستگاه سیار است.

  وی بیان کرد: ۳۰۶ برنامه فرهنگی از جمله نشست‌های کتاب‌خوانی دانش‌آموزی، جلسات نقد و بررسی، ایستگاه‌های اهدای کتاب، برگزاری تئاتر خیابانی، عصر شعر عاشورایی در ۹ شهرستان، نمایشگاه آثار تجسمی در پنج کتابخانه، زیارت قبور شهدا، نشست با ائمه جمعه و دیدار با خیران کتابخانه‌ساز در این هفته برگزار می‌شود.

  مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران با اشاره به عضویت ۱۲۰ هزار کتاب‌خوان در کتابخانه‌های مازندران، افزود: ۱۵ هزار نفر از آنها از خردادماه سال‌جاری تاکنون به عضویت کتابخانه‌های عمومی مازندران درآمدند.

  عمرانی با بیان اینکه ۴۵ پروژه نیمه‌تمام در حوزه کتابخانه‌های مازندران داریم، اظهار کرد: این میزان پروژه نیازمند ۱۸ میلیارد تومان اعتبار هستند.

  وی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی و تاسیس کتابخانه‌ها در روستاهای مازندران، گفت: از هشت کتابخانه عمومی در مازندران که طی هفته دولت در این استان افتتاح شده، هفت واحد آن در روستاها بوده است.

  این مسئول اظهار کرد: از ۵۸ شهر مازندران، هشت شهر ما دارای کتابخانه‌ عمومی نیستند.

  عمرانی از برگزاری جشن بزرگ تجلیل از خادمان کتاب مازندران در ۳۰ آبان‌ماه جاری خبر داد و گفت: در این برنامه از خادمان کتاب و کتاب‌خوانی و افراد موفق در این عرصه با حضور استاندار مازندران قدردانی می‌شود.

  مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران درباره کتابخانه بزرگ مرکز مازندران در میدان خزر، تصریح کرد: این کتابخانه که در لیست پروژه‌های ملی قرار دارد، نیازمند ۱۸ میلیارد تومان اعتبار است.

  وی از کسب رتبه دوم مازندران در حوزه کتابخوانی کشور خبر داد و گفت: در شاخص‌های مختلف از جمله کتابداران، کتابخانه‌ها و کتاب‌خوان‌ها برتر بوده‌ایم و فردا در تهران از ۹ برگزیده مازندرانی در مراسمی قدردانی می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات