آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ , Sunday 21 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 3797
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ دی, ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  پشتیبانی از اسلام وآرمان فلسطین مبنای سیاست خارجی جمهوری اسلامی است

  آوای شمال/ هیأت تجمع علمای مسلمین لبنان شامل جمعی از علمای برجسته سنی و شیعه این کشور و همچنین دبیرکل جبهه عمل اسلامی لبنان که برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی در تهران به سر می برند، در دیدارهای جداگانه با اقای ظریف، ضمن تبریک سالروز میلاد پیامبر بزرگ اسلام (ص) و امام جعفر صادق […]

  آوای شمال/ هیأت تجمع علمای مسلمین لبنان شامل جمعی از علمای برجسته سنی و شیعه این کشور و همچنین دبیرکل جبهه عمل اسلامی لبنان که برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی در تهران به سر می برند، در دیدارهای جداگانه با اقای ظریف، ضمن تبریک سالروز میلاد پیامبر بزرگ اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، آخرین وضعیت تحولات جهان اسلام را مورد تبادل نظر قرار دادند.

  وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار علمای لبنان ضمن تقدیر از تلاش هوشیارانه و ایفای نقش موثر علماء در مقابله با فتنه های مذهبی که وحدت و مصلحت جهان اسلام را هدف قرار داده است، تأکید کرد: پشتیبانی از اسلام اصیل و آرمان فلسطین به دور از گرایشات طایفه ای، مبنای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

  وی با اشاره به اینکه مردم لبنان، نماد همزیستی و تعامل و تقارب بین مذاهب و طوایف مختلف هستند، از گفتگوهای بین حزب الله و جریان المستقبل استقبال کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از گفتگو، تفاهم و همبستگی ملی در لبنان حمایت کرده و در کنار دولت، ارتش، مردم و مقاومت لبنان در برابر تجاوزگری صهیونیستی و تروریسم و افراط گرایی خواهد ایستاد.
  شیخ احمد الزین رئیس این تجمع که از علمای برجسته اهل سنت لبنان است تأکید کرد: ما از ابتدای انقلاب با امام خمینی بر سر اسلام و بر محور وحدت اسلامی و دفاع از حق و عدالت و آرمان فلسطین بیعت کردیم و بر عهد خود با ولایت فقیه استوار مانده ایم.

  شیخ حسان عبدالله دبیرکل تجمع علمای مسلمین نیز اظهار داشت: علمای مسلمان به تأسی از منش وحدت بخش جمهوری اسلامی ایران، با همبستگی و وحدت خود نقش بارزی در مقابله با فتنه های دشمنان داشته اند.
  شیخ زهیر جعید، دبیرکل جبهه عمل اسلامی لبنان نیز تأکید کرد: مقاومت لبنان و آرمان فلسطین، مدیون حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران است و کرامت ما نیز در گرو وحدت و مقاومت است.

  برچسب ها :

  نظرات